Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2012!

Výstava „Rezonance“ v galerii VŠB-TUO

Od pondělí 4. října 2010 mohou návštěvníci galerie VŠB-TU Ostrava v Ostravě-Porubě spatřit obrazy ostravského autora Ludvíka Kubečky. Výstava s názvem „Rezonance“ je autorovou reakcí na podněty, které přicházejí a stojí za malířovo umělecké ztvárnění.

Absolvent VUT Brno se  výtvarné činnosti věnuje jako dlouholetý člen výtvarné skupiny GAMA. Kreslířské základy získal již na základní škole a  další výtvarné vzdělávání následovalo na SPŠ stavební v Opavě a následně na stavební fakultě pod vedením prof. Košutka. Volný výtvarný projev dále rozvíjí pod vedením známých ostravských osobností. V malbě u malíře p. Zahela, v kresbě u grafika a sochaře p. Domitera.

Ludvík Kubečka nachází inspiraci pro svůj výtvarný projev  v reáliích všedního života. Věnuje se především krajině v regionu. Rovněž ze svých pobytů v cizině si přiváží kreslířské záznamy, viděné očima nikoli turisty. Při přednostním zájmu o krajinu neopomíjí ani ostatní výtvarná témata.

Autor vystavuje samostatně či na skupinových výstavách. Zúčastnil se již na více než 40 výstavách. Namátkou lze uvést: DK Vítkovice, Osvětová beseda Vřesina, ZŠ Polanka, Galerie VŠB TU Ostrava, ZUŠ Opava, JKS Klimkovice, ÚMOb Ostrava–Proskovice, kavárna ČAS Opava, Galerie u Chemiků Ostrava, Ateliér 680 Ostrava–Poruba, restaurace Vesna Opava, Galerie Dolík Ostrava –Poruba, restaurace Panoráma Ostrava–Poruba, ZŠ Pokorného Ostrava– Poruba, a j.

Jeho obrazy jsou i v majetku milovníků výtvarného umění v Srbsku, v Chorvatsku a v Kanadě.

Výstavu „Rezonance“ můžete navštívit v Galerii VŠB-TUO, tř.17. listopadu 15 v Ostravě-Porubě denně od 8:00 do 17:00 hodin. Vstup do galerie je zdarma. Výstava je zpřístupněna do 29. října 2010.

Vloženo: 1. 10. 2010