Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2014!

Léto končí, výstava Svět vědy začíná

Již zítra, 30. srpna, bude zahájena výstava Svět vědy, která je součástí popularizační kampaně Zlepši si techniku, jejímž zadavatelem je Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava. K vidění zde budou elektromobil KAIPAN, termokamera, ztužidlo pro stavbu mrakodrapů, alternativní energetické suroviny a další zajímavosti ze světa vědy a techniky. Výstava se uskuteční v ostravském nákupním centru Avion Shopping Park, vstupné je zdarma.

Návštěvníci se mohou těšit na 27 panelů představujících zajímavosti ze světa vědy
a techniky, například výbuchovou komoru k pozorování a měření kontrolovaných explozí, dálkově ovládaného záchranářského hasicího robota HARDYHO či bezolovnatou pájku. K vidění budou také další exponáty, které jsou výsledkem propojení vědy a umění nebo výsledkem propojení techniky a přírody – například detail motýlích křídel, jak je vidět v elektronovém mikroskopu. Atmosféru dotvoří zajímavé profily uznávaných vědců a vynálezců.

Příležitost pro studenty

Součástí výstavy bude i soutěžní sekce pro žáky druhého stupně základních škol a studenty středních škol, kteří mohou až do 5. října 2013 přihlásit své soutěžní exponáty na témata „Energie z alternativních surovin", „Technické vymoženosti denní potřeby, které používáme doma i ve škole", „Kotle a komíny bez škodlivého kouře". Soutěžní exponáty mohou studenti nosit na místo konání výstavy nebo je zasílat poštou na adresu Avion Shoping Park, Rudná 3114/114, Zábřeh, 700 48 Ostrava – Jednotka Výstavy VŠB. Odborná komise z řad profesorů VŠB – Technické univerzity Ostrava vybere tři nejlepší, jejichž autoři budou 1. listopadu 2013 vyhlášeni a oceněni.

Science show v rámci doprovodného programu

Pokud se chcete na vlastní oči přesvědčit, jak zajímavá a zábavná může věda být, nenechte si ujít science show vědce a popularizátora vědy Dr. Michaela Londesborougha, která se uskuteční 7. a 18. září. Výstava bude k vidění ve všední dny od 8.00 do 20.00 hodin, o víkendu pak od 10.00 do 20.00 hodin.

Výstava Svět vědy potrvá v ostravském Avion Shopping Parku až do 3. listopadu 2013. Poté se bude přesouvat v rámci Moravskoslezského kraje.

Podrobnější informace a aktuality týkající se výstavy Svět vědy i celého projektu Zlepši si techniku naleznete na www.zlepsisitechniku.cz.

Shrnutí základních informací:

Výstava Svět vědy

Místo konání: Avion Shopping Park Ostrava, Rudná 3114/114, Zábřeh, 700 48 Ostrava.

Termín: 30. 8.–3. 11. 2013.

Otevírací doba: pondělí–pátek: 8.00–20.00, sobota–neděle: 10.00–20.00.

Vstupné: zdarma.

Více informací na: www.zlepsisitechniku.cz