Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2017!

VŠB-TUO pořádá 8.3. už devátý ročník veletrhu pracovních příležitostí Kariéra plus

Devátý ročník největšího veletrhu pracovních příležitostí v Moravskoslezském kraji Kariéra PLUS proběhne v úterý 8. března 2016 v prostorách Nové auly Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava (VŠB-TUO). Studentům a absolventům vysokých škol se na veletrhu představí více než stovka těch nejatraktivnějších zaměstnavatelů nejen z České republiky, ale i ze zahraničí.

Kariéra Plus je už tradiční akcí, která se těší velkému zájmu jak ze strany návštěvníků, tak ze strany vystavovatelů. „Jsem velice rád, že je o veletrh mezi studenty a absolventy zájem. Je důležité nenechat nic náhodě a zajímat se o svou budoucí kariéru už během studií,“ uvádí rektor VŠB-TUO Ivo Vondrák. „Se zástupci průmyslu spolupracujeme dlouhodobě a řada našich vzdělávacích programů vychází právě z jeho potřeb“, doplňuje Vondrák.

Veletrh není ovšem jenom o hledání práce. Pořadatelé si pro návštěvníky chystají také pestrý odborný program. Můžou se například dozvědět o svých silných a slabých stránkách, jak efektivně využívat networking nebo jak napsat dobré CV. „Konkurence na trhu práce je relativně velká a proto chceme, aby byli studenti a absolventi o krok napřed a naučili se vytvořit své životopisy kvalitní a atraktivní. V dnešní době je právě na toto kladen velký důraz,“ vyzdvihuje z programu jedno z témat přednášek prorektor pro mezinárodní vztahy a sociální záležitosti VŠB-TUO Jaromír Gottvald. Návštěvníkům se bude proto nově věnovat i vizážistka a fotografka, které jim pomůžou udělat vhodnou fotografii právě pro jejich CV.

Studenti a absolventi mohou na veletrhu kromě jiného navštívit prezentace jednotlivých firem a nahlédnout tak pod pokličku jejich fungování, mohou získat stáže, brigády nebo i témata pro své bakalářské a diplomové práce.

Letos pořadatelé očekávají na veletrhu Kariéra Plus zhruba 5000 účastníků, kteří si mohou vybrat z široké škály firem. Představí se společnosti napříč technickými, IT, ekonomickými, ale i humanitními obory. Uvést můžeme například Skupinu ČEZ, a. s., ArcelorMittal Ostrava a. s., Hyundai Motor Manufacturing Czech s. r. o., GE Money Bank, a.s., Plzeňský Prazdroj, a.s., Tieto Czech, případně neziskový projekt Kola pro Afriku a mnoho dalších.

Veletrh Kariéra Plus je pořádaný pod záštitou ministryně školství mládeže a tělovýchovy Kateřiny Valachové, hejtmana Moravskoslezského kraje Miroslava Nováka a primátora statutárního města Ostravy Tomáše Macury.

Kontakt pro média:
Mgr. Klára Janoušková