Platnost příspěvku skončila 30. 9. 2020!

Inaugurace nového rektora a festival Art and Science

Ve čtvrtek 7. září čekají VŠB – Technickou univerzitu Ostrava hned dvě velké události. Proběhne inaugurace nového rektora, 29. srpna prezidentem jmenovaného prof. RNDr. Václava Snášela, CSc. a také prorektorů. Ve stejný den je od 9 do 22 hod. připraven festival Art&Science, dopoledne především pro střední školy, do večera pak pro širokou veřejnost.

Slavnostní uvedení do funkce rektora začne ve čtvrtek v devět hodin ráno v aule VŠB-TUO v Ostravě-Porubě. Na akci promluví k akademické obci i odstupující rektor VŠB-TUO a hejtman Moravskoslezského kraje prof. Ing. Ivo Vondrák, CSc.

Hned poté bude následovat samotná inaugurace včetně projevu nového rektora prof. Snášela. Do funkce budou jmenováni také noví prorektoři – prof. Ing. Petr Praus, Ph.D. za vědu a výzkum, Ing. Zdeňka Chmelíková, Ph.D. pro studium, doc. Ing. et Ing. František Kuda, CSc. pro rozvoj a investiční výstavbu a doc. Ing. Radim Halama, Ph.D. pro mezinárodní vztahy a sociální záležitosti. Součástí inaugurace bude také jmenování nového děkana Fakulty elektrotechniky a informatiky, kterým se stane prof. Ing. Pavel Brandštetter, CSc. Nové vedení univerzity i fakulty tak oficiálně zahájí své čtyřleté funkční období.

Festival Art and Science, který se koná v kampusu VŠB-TUO už potřetí, začíná v 9 hod. V 16 hod. vystoupí oblíbená kapela MIRAI, těšit se můžete na songy jako Cesta z města nebo Když nemůžeš, tak přidej. V 18.30 hod. na hlavní stagei vystoupí Rock&Roll Band Marcela Woodmana. A celý svátek vědy a umění uzavře od 20.30 hod. Jiří Macháček s kapelou MIG 21. To je ale jen hudební program. Připravena je také řada dalších vystoupení, jako například akrobacie na šálách, ukázky moderního tance, divadlo, kouzelníci, slack line, workshopy, kreativní dílna či módní přehlídka. Mottem festivalu Art and Science je navázat na dobu, kdy umění a věda byly nerozlučně spjaty. A my touto akcí chceme ukázat, že toto spojení je stále aktuální. Před Fakultou elektrotechniky a informatiky a v dalších částech kampusu narazíte na spoustu exponátů, na kterých pracují studenti a vědci z naší univerzity. Bude se budovat tunel, odlévat z cínu, ztratit se můžete v laserovém bludišti či virtuální realitě anebo soutěžit v matematice.

Vloženo: 4. 9. 2017