Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2018!

pracovní stáže - Erasmus+

Neváhejte odjet na pracovní stáž na 2-12 měsíců v rámci programu Erasmus+.

Pokud si nevíte rady, kde začít, přijďte se na možnosti výjezdu zeptat na oddělení Mezinárodní vztahy a mobility studentů nebo svého fakultního koordinátora.

Postup a podrobné informace a k pracovním stážím si můžete přečíst zde

Na pracovní stáž Vás může přijmout jakákoliv veřejná nebo soukromá organizace působící na trhu práce nebo v oblasti vzdělávání, odborné přípravy a práce s mládeží, nezisková organizace, veřejný subjekt na místní, regionální nebo národní úrovni atd., tj. téměř jakýkoliv subjekt, firma, vyjma institucí spravujících EU programy, tak, aby náplň pracovní stáže byla v souladu s vaším studijním plánem/oborem a byla pro Vaše studium přínosem.

Zahraniční instituci pro můžete najít sami nebo nápomocný může být například vyhledávač nabídek pracovních stáží Erasmusintern .
Dále můžete čerpat z nabídek, které jsou zaslány přímo na naši univerzitu, a které průběžně zveřejňujeme: Přímé nabídky firem

Inspirací mohou být zkušenosti studentů nejen z VŠB-TUO, ale i celé ČR, pročtěte si  Zprávy z mobilit.

Na období pobytu na stáži Vám je přiděleno stipendium Erasmus+ ve výši 480 - 660 EUR na měsíc pobytu v závislosti na destinaci. Na většině fakult také můžete obdržet další fakultní stipendium na cestovní náklady. Bonusem bývá mzda, kterou obdržíte od přijímající zahraniční instituce.

Neváhejte se přijít zeptat na oddělení Mezinárodní vztahy a mobility studentů, podrobné informace Vám předá:
Silvie Šostá,
kanc. A 337, email silvie.sosta@vsb.cz