Platnost příspěvku skončila 1. 9. 2018!

Úspěch studentů Fakulty stavební v mezinárodním kole SVOČ

Na Fakultě stavební VUT v Brně se 17. května 2018 konal již XIX. ročník soutěže Studentské vědecké odborné činnosti šesti fakult České a Slovenské republiky.

Zúčastnili se jí studenti nominovaní na základě fakultních kol SVOČ, která předtím proběhla na ČVUT v Praze, STU v Bratislavě, TU v Košicích, VŠB - TU Ostrava, VUT v Brně a na Žilinské univerzitě.

Soutěžilo se v sekcích Pozemní stavby a architektura, Vodní stavby a hospodářství, Dopravní stavby, Stavební mechanika, Materiálové inženýrství, Inženýrské konstrukce a mosty, Geotechnika, Geodézie a kartografie, Technické zařízení budov a energie budov, Ekonomika řízení stavebnictví a technologie staveb, Městské a krajinné inženýrství.

Odborným garantem mezinárodního kola byl prof. Ing. Drahomír Novák, DrSc. proděkan pro vědu a výzkum z VUT Brno, radu SVOČ pak tvořila dvojice Ing. Markéta Sedláková, Ph.D. a Ing. Milan Šmak, Ph.D.

Fakultu stavební VŠB-TU v Ostravě reprezentovalo devět prací a dvě z nich dosáhly výrazného úspěchu. V kategorii Geotechnika zvítězil Bc. Michal Steiner (na fotografii vpravo) s prací „Návrh tunelu v Barceloně na základě indexových klasifikací a softwaru Rocscience“. Studentskou cenu pak obdržel Martin Lisý v kategorii Technické zařízení budov a energie budov s tématem „Podpora vnitřního vodovodu užitkovou vodou a beztlakovým solárním systémem“.

Souhrnné výsledky mezinárdního kola SVOČ 2018 najdete v přiloženém odkaze.

Vítězům blahopřejeme a věříme, že i v příštích letech dosáhneme obdobných, či ještě lepších výsledků.

Vloženo: 1. 6. 2018
Útvar: 204 - Oddělení pro rozvoj a propagaci