Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 31. 5. 2019!

Úspěchy studentů VŠB-TUO na Českých akademických hrách 2018

České akademické hry 2018 proběhly ve dnech 17. - 22. 6. v Brně.

Na vyvrcholení letošní akademické sportovní sezony, Českých akademických hrách (ČAH) v Brně, reprezentovalo VŠB – Technickou univerzitu Ostrava 74 studentů – sportovců, a to ve 12 různých spotrech. Výběr sportovců, jejich přihlášení a koučování v závodech a zápasech měli na starosti všichni odborní asistenti KTVS (Katedra tělesné výchovy a sportu). S kvalifikací na ČAH do Brna to v mnoha sportech neměli vůbec jednoduché, postup se nepodařil např. mužským družstvům basketbalistů nebo fotbalistů, sítem neprošli také volejbalisté. Ale ta kolektivní družstva, která se do Brna dostala, přivezla buď tituly akademických mistrů ČR nebo stříbrné a bronzové medaile!

Akademickým mistrem ČR se stal prvoligový tým futsalu VŠB-TUO, vedený trenérem Mgr. Kapsou – ve finále turnaje porazil ČVUT Praha 3:1. Ženy volejbalistky vybojovaly stříbrnou medaili, když ve finále nestačily jen na ZČU Plzeň. Bronzové medaile získaly pro VŠB-TUO týmy florbalu a basketbalu 3x3 mužů. Na medaile nedosáhly týmy florbalu žen (4. místo), frisbee (7. místo) a beachvolejbalu žen (16. – 22. místo).

V individuálních sportech se zaskvěli skvělou formou stolní tenisté Karin Adámková a Roman Rezetka (oba Ekonomická fakulta, EkF), zvítězili ve dvouhrách, společně přidali vítězství v MIXu a pak s jinými partnery přidali zlato (Adámková) a stříbro (Rezetka) ve čtyřhrách. Na atletickém oválu kraloval ve vytrvalostních disciplínách Marek Chrascina (Hornicko-geologická fakulta, HGF), který získal titul akademického mistra ČR jak na 5 000 m, tak i na 3 000 m překážek. Ve sprintu na 100 m se stal akademickým mistrem ČR v nejrychlejším čase historie ČAH Zdeněk Stromšík (EkF, 10,11 s!). Dvě stříbrné medaile přidala vrhačka Gabriela Pallová v disku a kouli (EkF), stříbro rovněž vybojoval ve skoku o tyči Ondřej Kratochvíl (EkF). Vynikající formu prodala tenistka Tereza Sladká (EkF), která zvítězila ve dvouhře a přidala bronz ve čtyřhře. Další vítězkou ČAH 2018 a akademickou mistryní ČR v judo ženy (kat.do 63 kg) se stala Sára Dimovová (EkF).

Sportovci VŠB-TUO tak získali v Brně celkem 10 zlatých, 5 stříbrných a 3 bronzové medaile, v bodovací soutěži univerzit nasbírali celkem 55 bodů, a to je zařadilo na 7. místo ze 47 zúčastněných univerzit z celé ČR! Je to druhé nejvyšší umístění VŠB-TUO v historii ČAH.

Vloženo: 25. 6. 2018
Kategorie:  Aktuality
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností