Platnost příspěvku skončila 30. 6. 2019!

Centrum nanotechnologií přivítalo zahraniční studenty

17 zahraničních studentů se zúčastnilo letní školy zaměřené na problematiku kompozitních materiálů a uhlíkatých nanomateriálů.

Ve dnech 8.  – 15. 7. 2018 proběhla v Centru nanotechnologií mezinárodní letní škola "Multifunctional nanocomposites and nanomaterials" zaměřená na problematiku kompozitních materiálů a uhlíkatých nanomateriálů.

Letní školy se zúčastnilo celkem 17 zahraničních studentů z  University of Salerno, University of Salento, University of Parma (Itálie), z vysoké školy ENSTA Bretagne (Francie), z Northumbria University v New Castle (Anglie), z Dubna State University (Rusko), z University Hassan il Casablanca (Maroko) a z IEMT Varšava (Polsko). Jednotlivé kurzy pak navštívili i studenti oboru Nanotechnologie VŠB-TUO. V rámci školy studenti absolvovali celkem 12 odborných přednášek a několik laboratorních cvičení, navštívili Dolní oblast Vítkovic, měli možnost si prohlédnout výrobu mikroskopů v Brně a navštívil rovněž muzeum Tatra v Kopřivnici a Štramberk. Program byl poměrně velmi náročný, přesto ho zvládali velmi pozorně a s nadšením.

Odborné přednášky byly vedeny zahraničními i českými lektory: prof. K. Lafdi (University of Dayton, USA), prof. M. Tarfaoui (ENSTA Bretagne) a Dr. G. Barra (University of Salerno), Ing. Táňa Brzicová z Ústavu experimentální medicíny (AV ČR) v Praze a rovněž akademičtí pracovníci  z Centra nanotechnologií.

V rámci letní školy, která proběhla v mimořádně přátelské atmosféře, byla diskutována témata budoucí spolupráce mezi univerzitami a rovněž možnost zavedení double degree studia na úrovni magisterského studia.

Letní škola byla podpořena projektem "Technika pro budoucnost", CZ.02.2.69/0.0/0.0/16_015/0002338.

Vloženo: 19. 7. 2018