Platnost příspěvku skončila 31. 8. 2019!

Poznej nové tóny

Janáčkova filharmonie Ostrava odstartovala novou kampaň s názvem: „Poznej nové tóny“.

Je zaměřená na studenty a je vedena snahou rozšířit mladým lidem obzory a posílit jejich zájem o kulturu.

Z nadcházející sezóny bychom studentům chtěli doporučit koncert B2 Vondráček hraje Prokofjeva, kde krom jeho díla můžou slyšet i symfonii od Antonína Dvořáka. Koncert C1 Hudební rytmy Jihu je zaměřen na hudbu autorů ze Španělska, Francie a Latinské Ameriky. Na tomto koncertu si můžete poslechnout i dílo skladatele a hudebníka Ástora Piazzolly, který obohatil tango o nové prvky a vytvořil žánr nuevo tango. A na koncertě K2 Colli a La scala Quartet vystoupí Federico Colli, jeden z nejlepších pianistů na světě.

„Věříme, že naše snaha propagovat klasickou hudbu, která k modernímu životnímu stylu nepochybně patří, je potřebná. Doufáme, že se u studentů podaří probudit zájem nejenom o naše koncerty, ale i o návštěvu divadla a dalších kulturních institucí a tedy o kulturu celkově. Přece jenom podněty v klasické hudbě hledá dnes leckdo, ostatně byli to i slavní Beatles, tak proč by nemohla inspirovat další a další generace“, říká Petra Javůrková, vedoucí marketingového oddělení JFO.

Janáčkova filharmonie Ostrava také nabízí studentům slevu až 80 % na všechny koncertní řady s výjimkou koncertních řad G/Cyklus Gong a M/Mimořádné koncerty. Tudíž návštěva koncertu už pro ně není finančně náročná. Zlevněnou vstupenku je možno zakoupit osobně v prodejním místě JFO Janáček pointu ve vstupním prostoru Domu kultury města Ostravy nebo na pobočkách Ostravského informačního servisu a informačních centrech ve městech v okolí Ostravy. Dále je možné zakoupit zlevněnou vstupenku i online na stránkách Janáčkovy filharmonie. Pro uplatnění slevy je nutné mít platný ISIC průkaz, jednotlivé slevy se nesčítají. Vstupenku lze také zakoupit 60 minut před koncertem, pokud samozřejmě není vyprodaný. Více informací o vstupenkách a slevě pro studenty můžete najít zde.

Na webových stránkách se dovíte o všem, co se ve filharmonii děje, jaké koncerty a aktivity nabízí, nebo se prostřednictvím recenzí a fotografií můžete ohlédnout za již proběhlými akcemi. Dále můžete sledovat filharmonii na Instagramu a Facebooku

Janáčkova filharmonie je tu proto, aby se o staleté dědictví klasické hudby podělila se svými posluchači. Nádherné okamžiky, kdy sto profesionálních umělců v naprostém tichu hraje dílo, které vzniklo třeba před 400 lety, jsou nezapomenutelné. Přijďte a vychutnejte si krásnou a inspirující hudbu.

Vloženo: 6. 5. 2019