Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 30. 10. 2020!

Rychlejší, lepší a prostorově úspornější. Ode dnes jen jednoduché zobrazování pomocí LED diod.

Rychlejší, lepší a prostorově úspornější. Ode dnes jen jednoduché zobrazování pomocí LED diod.
Nedostatky a vysoké nároky při zobrazování 2D nebo 3D při využití LED diod vedly vývojáře z Vysoké školy Báňské – Technické univerzity Ostrava ke vzniku unikátní číslicové logiky pro řízení maticových struktur.

Náročné programování, které unavuje

Kdo se orientuje v problematice zobrazování 2D nebo 3D při využití LED diod, ví, jaké překážky musí v této oblasti překonat. Stručně pro ty, kteří nemají ani páru - časová náročnost programování, nutnost rychlé reakce na změnu potřeb zákazníka, stále se zvětšující digitální reklamní plochy, rozšiřující se možnost využití programovatelného osvětlení, nárůst náročnosti na výpočetní výkon a další a další.


Z překážek vylepšení

Dnes už je ale toto programování využitelné např. v letectví, reklamním a automobilovém průmyslu (jedním z tahounů světové ekonomiky) zase o něco snazší. Díky náročnosti a vysokým požadavkům systému vznikl nápad, jak umožnit výrazně jednodušší zobrazování. Veškeré nedostatky vedly vývojáře z Vysoké školy Báňské – Technické univerzity Ostrava ke vzniku unikátní číslicové logiky pro řízení maticových struktur. 


Nové pojetí IP jádra, které zjednodušuje

Současně využívané způsoby programování LED diod si sebou nesou nutnost zřízení mnoha integrovaných obvodů, které tak prodražují, prostorově omezují 2D a 3D zobrazovací moduly LED diod a významně tyto nedostatky významně neřeší. Výsledkem unikátního vývoje je IP Jádro, které zjednodušuje:

  • ovládání mnohonásobně většího počtu LED diod
  • rychlejší zpracování algoritmů
  • menší rozměry elektroniky
  • větší funkční bezpečnost


Technologie byla úspěšně odzkoušela v laboratoři pro 3D zobrazení srdeční aktivity na 3D rotačním displeji. Záměrem Univerzity je vykročit s inovací pravou nohou vpřed a nabídnout licence vážným zájemcům. Tak držme palce!


Při vývoji byl využit program aplikovaného výzkumu, experimentálního vývoje a inovací GAMA, Technologické agentury České Republiky.

Kontakt:

Ing. Michal Mokroš
Obchodní manažer
Centrum podpory Inovací
Studentská 17
708 00 Ostrava - Poruba
Mobi:605 190 792
Email: michal.mokros@vsb.cz

 

Vloženo: 2. 10. 2019
Kategorie:  Aktuality
Útvar: 9710 - Centrum projektové podpory
Zpět