Platnost příspěvku skončila 31. 10. 2020!

Orientation Days pro nové zahraniční studenty

Ve dnech 7. – 11. 9. 2020 proběhly na půdě VŠB-TUO tzv. Orientation Days, čili několikadenní program připravený speciálně pro zahraniční studenty, kteří budou studovat na naší univerzitě v zimním semestru AR 2020/2021.

Ve dnech 7. – 11. 9. 2020 proběhly na půdě VŠB-TUO tzv. Orientation Days, čili několikadenní program připravený speciálně pro zahraniční studenty, kteří se přihlásili ke studiu na naší univerzitě v zimním semestru AR 2020/2021. Navzdory situaci ve světe bude v zimním semestru na VŠB-TUO studovat téměř 250 studentů z různých koutů světa, kteří přijeli do Ostravy v rámci programu Erasmus+ či v rámci jiných mezinárodních smluv.

Celý program byl zahájen Welcome Cermony, kde rektor univerzity prof. RNDr. Václav Snášel, CSc. slavnostně studenty přivítal a popřál hodně úspěchů při studiu na naší univerzitě.

Studenti se také mohli během týdne zapojit do intenzivního jazykového kurzu pořádaného Katedrou jazyků a Oddělením mezinárodních vztahů, kde si před semestrem zlepšili svoje komunikační dovednosti v angličtině.

Dále byly vyřizovány nezbytné formality pro zápis k výuce a studenti poznali fakultní koordinátory, kteří jim budou po celou dobu studia oporou. V rámci nabitého týdenního programu se studenti seznámili nejen s kampusem, ale i celým městem. Velký podíl na hladkém průběhu celé akce mělo ESN VŠB TUO a tzv. „Buddy“ studenti, kteří se ve svém volném čase neváhali do programu zapojit.

Vloženo: 11. 9. 2020
Útvar: 9230 - Oddělení mezinárodních vztahů