Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2020!

Setkání kariérních center z celé republiky proběhlo na VŠB-TUO

Více než 50 zástupců kariérních center z 20 českých vysokých škol se sešlo 8. – 9. září na III. ročníku Setkání kariérních center.

Organizátorem akce bylo Kariérní centrum VŠB – Technické univerzity Ostrava. Kariérní centra se na univerzitách zabývají přípravou studentů k přechodu na trh práce a zároveň spoluprací vysokých škol se zaměstnavateli.

Tyto dva dny byly  pro další spolupráci kariérních center zlomové. Jednali jsme o strategii dalšího rozvoje kariérních center do roku 2030 a shodli jsme se napříč všemi univerzitami nad obsahem a smyslem strategického dokumentu.

Potřeba vzniku oficiální Strategie rozvoje KC byla reakcí na stav, se kterým se kariérní centra prakticky bez výjimky potýkají na všech českých univerzitách. Je to jistá neukotvenost a malé povědomí o významu kariérních center a službách, které nabízejí, jak ze strany univerzit, tak studentů či pedagogů. Inspirací pro vznik strategie bylo postavení kariérních center v anglosaských či skandinávských zemích, kde hraje kvalita kariérních center klíčovou roli při porovnávání kvality a úspěšnosti univerzit.

Dalším významným tématem setkání byla příprava společného rozvojového projektu MŠMT v rámci CRP 18+, který zabezpečí, aby jednotlivé body Strategie byly uvedeny do praxe.

Setkání odborníků z kariérních center bylo velmi přátelskou a produktivní akcí, která bude v příštím roce bezesporu pokračovat na některé z dalších vysokých škol.

Za tým KC VŠB-TUO  David Hibler

Vloženo: 29. 9. 2020