Platnost příspěvku skončila 31. 8. 2021!

Spolupráce s VŠ institucemi v Německu

Česko-bavorská vysokoškolská agentura bude vypisovat nové stipendijní a grantové programy na podporu akademických projektů a mobility vědců i studentů.

Česko-bavorská vysokoškolská agentura bude i v roce 2021 pokračovat ve své práci. V lednu 2021 vypíše nové stipendijní a grantové programy na podporu akademických projektů a mobility vědců i studentů, nově pak přibude grantový program zaměřený na bilaterální letní a zimní školy – v naději, že se od léta 2021 budou moct opět konat ve formě reálných setkání či alespoň v hybridních formátech.

Informace o vypsání těchto programů naleznete zde  www.btha.cz

V roce 2020 za ztížených podmínek a při uzavřených hranicích musela být zrušena řada studijních i výzkumných pobytů, zároveň se však díky stabilním institucionálním partnerstvím a individuální flexibilitě se Česko-bavorské vysokoškolské agentuře podařilo řadu projektů mezi vysokými školami realizovat nebo převést do digitálních formátů.

Zajímavý náhled do vysokoškolských projektů podpořených v roce 2020 a v letech předešlých nabízí následující nové příspěvky na stránkách www.btha.cz (v němčině i češtině):

•  4 video rozhovory s bavorskými vedoucími projektů a jejich českými partnery,
  • 25 posterů z podpořených česko-bavorských projektů v oblasti vědy a vysokoškolského vzdělávání.
  • Příspěvek "Česko-bavorský dialog online" navíc shrnuje zajímavé odkazy na přednášky, prezentace a panelové diskuze uspořádané letos na podzim v digitální podobě mnoha partnery (nejen) z vysokoškolské oblasti po obou stranách hranice.

Doporučujeme Vám sledovat stránky Česko-bavorské vysokoškolské agentury, kde jsou průběžně aktualizovány informace k novým možnostem spolupráce s institucemi v Německu.

Vloženo: 11. 12. 2020
Kategorie:  Stáže a stipendia