Platnost příspěvku skončila 30. 6. 2022!

VŠB-TUO představila zástupcům Ministerstva průmyslu a obchodu 5G Campus Network

VŠB – Technická univerzita Ostrava v pátek 11. června představila zástupcům MPO 5G Campus Network v testbedu CPIT TL3, spadající pod Fakultu elektrotechniky a informatiky. CPIT TL3 zkvalitní vzdělávací a vývojovou infrastrukturu VŠB-TUO, v budově se budou učit studenti bakalářských a navazujících magisterských studijních programů.

Platforma nových technologií CPIT TL3 byla hostům představena za přítomnosti rektora VŠB-TUO, prof. Václava Snášela, řešitele výstavby budovy doc. Šimoníka a zástupců odborných týmů a partnerských společností. Na programu byla zejména prezentace technologie a aplikací Campus Network s LTE a 5G, které hostům přiblížili zástupci univerzity spolu se společnostmi T-Mobile a Ericsson. Hosté si mohli prohlédnout jednotlivé sekce CPIT TL3, zaměřující se na technologie pro Smart Factory, Home Care a Automotive.

Na výuku ve CPIT TL3 se studenti Fakulty elektrotechniky a informatiky mohou těšit od září. Čeká na ně digitalizovaná výuková výrobní linka, prostory pro biomedicínské inženýrství nebo moderní laboratorní zázemí pro elektromobilitu. „Studenti budou moci využívat průmyslové i mobilní roboty, pásové dopravníky, virtuální a rozšířenou realitu, prvky Internetu věcí, technologie rozpoznávání obrazu nebo identifikaci 3D objektů,“ přibližuje nejnovější technologie v budově rektor VŠB-TUO Václav Snášel. Jejich využití pro výrobní a kancelářské stroje a přístroje i výukové účely bude nezbytnou součástí moderních provozů. V nové budově CPIT TL3 jsou také byty pro Home Care, což je sekce nových technologií pro asistovanou péči a pro osoby se specifickými potřebami, vedená odborníky z biomedicínského inženýrství, díky které budou lidé monitorovaní při běžných denních činnostech. I díky tomu vzniknou nová řešení právě pro biomedicínské inženýrství. Slavnostní představení pro širší odbornou veřejnost se, pokud to protiepidemiologická situace dovolí, uskuteční v říjnu.

Vloženo: 14. 6. 2021