Studujte techniku, má to smysl

První kolo přijímacího řízení na VŠB – Technickou univerzitu Ostrava se uzavře v pátek 31. března. Vyberte si z technických, ekonomických, přírodovědných nebo uměleckých oborů, podejte si přihlášku a studujte obory s budoucností.

Pokud jste se nestihli seznámit s možnostmi studia na největší univerzitě v kraji v rámci nedávných dnů otevřených dveří, můžete se přihlásit na prohlídku kampusu, která se bude konat ve čtvrtek 16. března od 15:00. Kampus VŠB-TUO patří k největším ve střední Evropě a brzy se do něj přestěhuje i Ekonomická fakulta. Kampus VŠB-TUO je vnímán jako univerzitní město, veřejný prostor se studenty a zaměstnanci. Dlouhodobou vizí vedení univerzity je postupně z něj vytvořit živou laboratoř, ve které budou v praxi využívána data a poznatky, poskytované digitálními a jinými IT technologiemi, což umožní zefektivnění jeho provozu, akademický rozvoj i zvýšení kvality života studentů a zaměstnanců.

Studenti tak mají na dosah nejen sportovní, ale i kulturní vyžití, a pokud bydlíte v Porubě, můžete na univerzitu přijít doslova v papučích.  „Na prohlídce kampusu vám představíme možnosti studia na VŠB-TUO a následně se vydáme na exkurzi do knihovny, několika laboratoří a dalších pracovišť. Prohlídku zakončíme návštěvou studentských kolejí,“ vysvětluje studentská ambasadorka Kateřina Kožušníková.

Možná zjistíte, že VŠB-TUO už dávno není úzce zaměřená báňská škola. Univerzita dnes vzdělává nejen mladé lidi v oborech jako architektura a urbanismus bezpečnost, ekonomie, doprava, elektrotechnika, fyzika, matematika, strojírenství nebo technologie a materiály či ochrana životního prostředí. „VŠB-TUO tak reaguje na aktuální trendy na trhu pracovních příležitostí a nabízí programy, které studenti jinde nenajdou. Velký důraz klademe i na praktické znalosti, které studenti získávají už během bakalářského studia,“ doplňuje studentku prorektor pro strategii a spolupráci Igor Ivan.  To oceňují i zaměstnavatelé, v jejichž anketě Škola doporučená zaměstnavateli se VŠB-TUO opakovaně umisťuje na předních příčkách.

Vloženo: 21. 2. 2023