Platnost příspěvku skončila 15. 10. 2008!

Dobrý den,
dovolujeme si Vás touto cestou informovat, že v rámci své nové Strategie pro vědu a technologii kanadská vláda jménem ministra průmyslu Jima Prentice oznámila 2. září 2008 otevření nového stipendijního programu tzv. Vanierových stipendiích (Vanier Canada Graduate Scholarship - Programme de bourses d’études supérieures Vanier du Canada). Program je určen pro kanadské a zahraniční studenty doktorského studia. V prvním roce existence (tj. od června 2009) bude k dispozici 166 stipendií, každé v hodnotě 50 000 dolarů ročně, udělované maximálně na 3 roky. Celkovým záměrem programu je nabízet v budoucnosti až 500 stipendií ročně. Zahraniční kandidáti musí být do programu nominováni kanadskou univerzitou. Žadatel a kanadská univerzita musí odevzdat potřebné dokumenty do 15. října 2008 u jedné ze tří vládních agentur (podle oboru výzkumu): Social Sciences and Humanities Research Council (SSHRC), Natural Sciences and Engineering Research Council (NSERC) and Canadian Institutes for Health Research (CIHR).

Více podrobností naleznete v tiskové zprávě ve francouzštině a angličtině v příloze. Odkazy na formuláře jednotlivých agentur naleznete na www.vanier-cgs-bes.gc.ca.

S upřímným pozdravem

Magdalena Firtova

Agent des relations publiques et académiques / Public and Academic Affairs Officer

Ambassade du Canada /  Canadian Embassy