Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Vyberte si s pomocí jednoduchého filtru studijní program, který vás zajímá, a zjistěte o něm více. O uplatnění se bát nemusíte, jsme na 1. místě v hodnocení škol zaměstnavateli.

Ekonomie

Informace pro uchazeče

Doktorský studijní obor Ekonomie je převážně teoreticky zaměřen a je určen pro kvalitní absolventy vysokých ekonomických škol, kteří jsou odhodláni působit v takových sférách života společnosti, jež vyžadují rozsáhlé poznatkové zázemí v široce pojaté moderní ekonomii. To znamená, že jsou vítáni zájemci se sklonem k vědeckému studiu ekonomického chování jednotlivců, organizací (firem),vlád, municipálních orgánů a nadnárodních subjektů.
Předpokladem pro přijetí ke studiu je úspěšné absolvování ekonomicky zaměřeného bakalářského a magisterského studia. Potřebná je i znalost matematického aparátu a anglického jazyka na úrovni umožňující studium zahraničních odborných textů.

Detailní informace
Fakulta Ekonomická fakulta
Typ studia doktorské
Jazyk výuky čeština
angličtina
Kód 6201V004
Název česky Ekonomie
Název anglicky Economics
Standardní délka studia 3 roky
Garantující katedra Katedra ekonomie
Garant prof. Ing. Václav Jurečka, CSc.
Klíčová slova Mikroekomie a makroekonomie
Teorie tržní regulace
Neoklasická a keynesovská ekonomie
Dějiny ekonomického myšlení
Ekonomická úloha vlády
Zeptejte se nás Stáhnout popis v PDF Zaslat e-mailem Přihláška

Nevíte si rady?

Zeptejte se nás

Praktické rady naleznete na našich webových stránkách. Nenašli jste důležitou informaci k přihláškám nebo termínům? Máte specifickou otázku ke studiu, na kterou neznáte odpověď? Kontaktujte studijní oddělení.