Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Studijní program Environmentální technologie

O studijním programu

Studijní program Environmentální technologie poskytuje studentům komplexní bakalářské vzdělání ve velmi žádané a perspektivní oblasti zahrnující návrh a řízení chemicko-technologických a bio-technologických procesů, jejich fyzikálně-chemických, bio-chemických a biologických principů. Studium zahrnuje rovněž ucelený soubor metod hodnocení kvality vstupních látek a produktů včetně posouzení dopadu průmyslových výrob na kvalitu životního prostředí. Příprava studentů bude zaměřena rovněž na soustavně rozvíjející se oblast nanotechnologií s důrazem na pochopení možného vlivu výroby, ale i výrobků na životní prostředí. Environmentální technologie jsou dynamicky se rozvíjející oblastí, která vyžaduje odborníky s příslušnou kvalifikací.
Nově se objevující chemicko-technologické výrobní procesy a s nimi související potřeba přípravy odborníků s patřičným souborem vědomostí, schopností a
dovedností vyžaduje aktivní spolupráci mezi průmyslovými podniky a univerzitou. Záměrem rozvoje studijního programu Environmentální technologie bude na základě této úzké spolupráce reflektovat měnící se technologické trendy, a tím umožní aktivně modifikovat náplň učiva relevantních předmětů. Dalším záměrem rozvoje tohoto studijního programu bude zatraktivnit problematiku environmentálních
technologií s cílem oslovit širší okruh zájemců o jeho studium. Náplň uvedeného studijního programu rovněž reflektuje potřebu přípravy odborníků v souladu s vizemi Průmyslu 4.

Studijní plány

Fakulta Fakulta materiálově-technologická
Typ studia bakalářské
Jazyk výuky čeština
Kód programu B0712P130001
Název programu Environmentální technologie
Standardní délka studia 4 roky
Garantující katedra Katedra chemie a fyzikálně-chemických procesů
Garant prof. Ing. Marek Večeř, Ph.D.
Oblasti vzdělávání (zaměření) Chemie
Klíčová slova Environmentální inženýrství
Chemie
Fyzikální chemie
Biotechnologie
Chemické technologie a inženýrství
Zeptejte se nás Stáhnout popis v PDF Zaslat e-mailem Přihláška

Nevíte si rady?

Zeptejte se nás

Praktické rady naleznete na našich webových stránkách. Nenašli jste důležitou informaci k přihláškám nebo termínům? Máte specifickou otázku ke studiu, na kterou neznáte odpověď? Kontaktujte studijní oddělení.