Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Studijní program Geoinformatika

O studijním programu

S geoinformatikou se setkáváme denně, a to doslova na každém kroku – ať už je to navigace, předpověď počasí, mapy nebo při hraní her. Během studia Tě naučíme převést svět kolem sebe do digitálního prostředí, létat s drony, používat nejmodernější GPS přístroje, využívat umělou inteligenci, tvořit 3D modely. Výsledky své práce budeš schopen dále zpracovávat a analyzovat, zobrazovat v mapách a publikovat na internetu. S moderními aplikacemi Tě naučíme nejen pracovat, ale také je vyvíjet. Studijní program "Geoinformatika" připravuje studenty nejen v oblastech geoinformatiky a informatiky, ale nezapomíná ani na soft skills.
Po ukončení studia se Ti otevřou dveře do velkých i malých firem či veřejné správy. Uplatnění najdeš na pozicích jako je vývojář webových mapových aplikací, datový analytik, databázový specialista, nebo expert na sběr a distribuci geodat. Ti nejúspěšnější si založí i své firmy.
Fakulta Hornicko-geologická fakulta
Typ studia navazující magisterské
Jazyk výuky čeština
Kód programu N0532A330039
Název programu Geoinformatika
Standardní délka studia 2 roky
Garantující katedra Katedra geoinformatiky
Garant doc. Ing. Michal Kačmařík, Ph.D.
Oblasti vzdělávání (zaměření) Vědy o zemi
Klíčová slova prostorová data; prostorová analýza dat
prostorové databázové systémy a geoweb
dálkový průzkum Země; drony
globální navigační a polohové systémy
geoinformační technologie
Zeptejte se nás Stáhnout popis v PDF Zaslat e-mailem Přihláška

Nevíte si rady?

Zeptejte se nás

Praktické rady naleznete na našich webových stránkách. Nenašli jste důležitou informaci k přihláškám nebo termínům? Máte specifickou otázku ke studiu, na kterou neznáte odpověď? Kontaktujte studijní oddělení.