Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Studijní program Hornictví a hornická geomechanika

O studijním programu

Doktorské studium programu Hornictví a hornická geomechanika navazuje na ukončené magisterské studium Těžba nerostných surovin.
Studijní program je koncipován tak, aby poskytl studentům možnost uplatnění v oblasti akademických a výzkumných institucí, ale i firem a veřejných institucí zabývajících se tvorbou a rozvojem aplikací relevantních postupů a technologií, využívaných k podpoře pracovních činností těchto subjektů.
Cílem studijního programu je příprava studentů, kteří budou mít hluboké a systematické znalosti předmětu a rozsahu studovaného oboru odpovídající soudobému stavu poznání. Umožní jim to používat pokročilé výzkumné postupy v oboru způsobem umožňujícím rozšiřovat poznání oboru původním výzkumem a také realizaci a řízení projektů zavádějících do praxe nové způsoby řešení různých problémů v oblasti surovinového průmyslu.
Fakulta Hornicko-geologická fakulta
Typ studia doktorské
Jazyk výuky čeština
Kód programu P0724D290004
Název programu Hornictví a hornická geomechanika
Standardní délka studia 4 roky
Garantující katedra Katedra hornického inženýrství a bezpečnosti
Garant prof. Ing. Vlastimil Hudeček, CSc.
Oblasti vzdělávání (zaměření) Těžba a zpracování nerostných surovin
Klíčová slova trhací práce
důlní větrání
geomechanika
horní právo
hornictví
Zeptejte se nás Stáhnout popis v PDF Zaslat e-mailem Přihláška

Nevíte si rady?

Zeptejte se nás

Praktické rady naleznete na našich webových stránkách. Nenašli jste důležitou informaci k přihláškám nebo termínům? Máte specifickou otázku ke studiu, na kterou neznáte odpověď? Kontaktujte studijní oddělení.