Vyberte si s pomocí jednoduchého filtru studijní program, který vás zajímá, a zjistěte o něm více. O uplatnění se bát nemusíte, jsme na 1. místě v hodnocení škol zaměstnavateli.

Studijní program Inženýrská ekologie

Informace pro uchazeče

Doktorský studijní program je zaměřen na minimalizaci negativního vlivu průmyslu na životní prostředí. Náplň programu zahrnuje studium procesů vedoucích ke snižování škodlivých emisí všeho druhu, snižování znečišťujících látek ve vodách, nakládání s odpady, minimalizaci vlivů důlní činnosti na povrch a snižování negativního dopadu průmyslových technologií na životní prostředí. Studium se zaměřuje na oceňování antropogenních vlivů na životní prostředí a ekonomickou problematiku ochrany životního prostředí.
Cílem programu je připravit absolventy doktorského studijního programu pro uplatnění v badatelském nebo aplikovaném výzkumu ve vědecko-výzkumných ústavech, v centrech pokročilých a inovačních technologií na univerzitách a na pracovištích AV ČR v oblasti ochrany životního prostředí.
Detailní informace
Fakulta Hornicko-geologická fakulta
Typ studia doktorské
Jazyk výuky čeština
Kód P3904
Název česky Inženýrská ekologie
Název anglicky Engineering Ecology
Standardní délka studia 3 roky
Garantující katedra Katedra environmentálního inženýrství
Garant prof. Ing. Vladimír Lapčík, CSc.
Zeptejte se nás Stáhnout popis v PDF Zaslat e-mailem Přihláška

Nevíte si rady?

Zeptejte se nás

Praktické rady naleznete na našich webových stránkách. Nenašli jste důležitou informaci k přihláškám nebo termínům? Máte specifickou otázku ke studiu, na kterou neznáte odpověď? Kontaktujte studijní oddělení.