Vyberte si s pomocí jednoduchého filtru studijní program, který vás zajímá, a zjistěte o něm více. O uplatnění se bát nemusíte, jsme na 1. místě v hodnocení škol zaměstnavateli.

Studijní program Výpočetní vědy

Informace pro uchazeče

Doktorský studijní program Výpočetní vědy je výzkumně orientovaný studijní program zaměřený na vzdělávání specialistů využívajících vysoce výkonné počítače pro řešení náročných vědeckých úloh z různých oblastí výzkumné praxe. Student se během studia seznámí s programovacími technikami a softwarovými nástroji pro efektivní využití superpočítačů při řešení náročných úloh jako jsou rozsáhlé datové analýzy a vizualizace, úlohy výpočetní fyziky a chemie nebo složité průmyslové aplikace. V rámci studia budou studenti zapojeni do řešení národních i mezinárodních výzkumných projektů, v rámci nichž si osvojí reálné použití získaných znalostí v praxi. Absolventi studia najdou své uplatnění jako HPC specialisté v renomovaných firmách i v tuzemských a zahraničních vědecko-výzkumných institucích.
Detailní informace
Fakulta Univerzitní studijní programy
Typ studia doktorské
Jazyk výuky čeština
angličtina
Kód P2658
Název česky Výpočetní vědy
Název anglicky Computational Sciences
Standardní délka studia 4 roky
Garant prof. Ing. Tomáš Kozubek, Ph.D.
Klíčová slova HPC architektury
paralelní programování
paralelní algoritmy a datové struktury
analýza a zpracování rozsáhlých dat
superpočítání
Zeptejte se nás Stáhnout popis v PDF Zaslat e-mailem Přihláška

Nevíte si rady?

Zeptejte se nás

Praktické rady naleznete na našich webových stránkách. Nenašli jste důležitou informaci k přihláškám nebo termínům? Máte specifickou otázku ke studiu, na kterou neznáte odpověď? Kontaktujte studijní oddělení.