Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Studijní program Materiálové inženýrství

O studijním programu

Bakalářský program Materiálové inženýrství nabízí mimořádně dobrou perspektivu z hlediska uplatnění na trhu práce. Během studia se seznámíte se všemi důležitými skupinami technických materiálů od železných a neželezných kovů, přes polymery, konstrukční keramiku až po kompozitní materiály. Získáte informace o výrobě a zpracování kovů včetně jejich odlévání, tváření, tepelného zpracování, ale i o metodách zkoušení jejich vlastností a hodnocení struktury. Nedílnou součástí studia je také recyklace a zpracování druhotných surovin. Garantující pracoviště disponují laboratořemi, které jsou srovnatelné s obdobnými pracovišti ve vyspělých zemích. Samozřejmostí je i rozšíření znalostí v oblasti cizího (zejména technického) jazyka a nezapomínáme ani na rozvoj dnes tak potřebných soft-skills - např. komunikačních a prezentačních dovedností. Studenti mají již během studia možnost zapojit se do řešení průmyslových problémů, mohou také absolvovat zahraniční stáže.
Jako absolventi najdete uplatnění v technicko-provozních, obchodních i řídících funkcích výrobních provozů, v útvarech přípravy a organizace výroby, zařízení provozů či jako pracovníci ve vývojových a diagnostických laboratořích. Můžete také pokračovat v navazujícím, oborově zaměřeném studiu v magisterském programu Materiálové inženýrství nebo Metalurgické inženýrství, případně studovat Double Degree Program mezi VŠB – Technickou univerzitou Ostrava a Yokohama National University, Japonsko. Následně si můžete zvýšit kvalifikaci studiem doktorských studijních programů Materiálové vědy a inženýrství nebo Metalurgická technologie.
Těšíme se na Vás!
Kompletní studijní plán inovovaného studijního programu pro nové uchazeče a studenty nastupující do 1. ročníku v AR 2023/24 je uveden pod odkazem níže.
Fakulta Fakulta materiálově-technologická
Typ studia bakalářské
Jazyk výuky čeština
Kód programu B0715A270004
Název programu Materiálové inženýrství
Standardní délka studia 3 roky
Garantující katedra Katedra materiálového inženýrství a recyklace
Garant prof. Ing. Vlastimil Vodárek, CSc.
Oblasti vzdělávání (zaměření) Strojírenství, technologie a materiály
Klíčová slova progresivní technické materiály
zpracování materiálů
zkoušení vlastností materiálů
charakterizace struktury materiálů
materiálové inženýrství
Zeptejte se nás Stáhnout popis v PDF Zaslat e-mailem Přihláška

Nevíte si rady?

Zeptejte se nás

Praktické rady naleznete na našich webových stránkách. Nenašli jste důležitou informaci k přihláškám nebo termínům? Máte specifickou otázku ke studiu, na kterou neznáte odpověď? Kontaktujte studijní oddělení.