Vyberte si s pomocí jednoduchého filtru studijní program, který vás zajímá, a zjistěte o něm více. O uplatnění se bát nemusíte, jsme na 1. místě v hodnocení škol zaměstnavateli.

Studijní program Aplikovaná ekonomie

Informace pro uchazeče

Studijní program Aplikované ekonomie nabízí bakalářské studium zaměřené na pochopení fungování ekonomiky na regionální, národní, evropské i světové úrovni a poznání možností jejího ovlivňování prostřednicím nástrojů hospodářské politiky. Důležitou součástí je také pochopení dopadů praktické hospodářské politiky na firemní praxi, domácnosti a další ekonomické aktéry, stejně tak jako jejich vlivu na podobu hospodářské politiky. Posluchači se postupně seznamují se základy z oblasti mikroekonomie, makroekonomie, získávají hlubší znalosti aplikované matematiky a statistiky, jsou rozvíjeni v oblasti tvorby analýz a zpracování dat ve všech oblastech ekonomiky. Absolventi studijního programu jsou odborníky schopnými samostatně řešit praktické ekonomické problémy. Absolvováním studijního programu Aplikovaná ekonomie získává absolvent bakalářského studia řadu odborných znalostí a praktických dovedností v oblastech spadajících jak do společné programové části, tak dílčích specializací Ekonomický rozvoj a Mezinárodní ekonomické vztahy.
Detailní informace
Fakulta Ekonomická fakulta
Typ studia bakalářské
Jazyk výuky čeština
Kód B0311A050004
Název česky Aplikovaná ekonomie
Název anglicky Applied Economics
Standardní délka studia 3 roky
Garantující katedra Katedra národohospodářská
Garant prof. Ing. Jaromír Gottvald, CSc.
Klíčová slova Ekonomie, aplikovaná ekonomie
Ekonomický růst a rozvoj
Mezinárodní integrace a Evropská unie
Moderní, projektově orientovaný způsob výuky
Hospodářská politika a mezinárodní obchod
Zeptejte se nás Stáhnout popis v PDF Zaslat e-mailem Přihláška

Nevíte si rady?

Zeptejte se nás

Praktické rady naleznete na našich webových stránkách. Nenašli jste důležitou informaci k přihláškám nebo termínům? Máte specifickou otázku ke studiu, na kterou neznáte odpověď? Kontaktujte studijní oddělení.