Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Studijní program Energetika a životní prostředí

O studijním programu

Jsme energetici, ale stejně blízko jako k průmyslu máme i k životnímu prostředí. Energetika je velké téma ve světě a pro nás je životním posláním.
Zabýváme se trendy v rozvoji nových technologií i dosahování energetických úspor. Naučíme tě navrhovat a řídit energetická zařízení ve všech oblastech průmyslu – energetikou počínaje, potravinářstvím či strojírenstvím konče.
Část svého studentského života můžeš prožít v zahraničí a zjistit, jak to s energiemi mají státy jako USA, Norsko nebo Španělsko.
Jako absolvent tohoto programu se pak uplatníš všude, kde si jen dovedeš představit. Protože energie doprovází člověka na každém kroku. Bez ní si nezapneš notebook ani neohřeješ večeři. Energetiků je navíc tak málo, že po to nich prahnou nejen velké elektrárny, ale také různé průmyslové podniky. Takže práci budeš mít jistou.
Fakulta Fakulta strojní
Typ studia bakalářské
Jazyk výuky čeština
Kód programu B0713A070002
Název programu Energetika a životní prostředí
Standardní délka studia 3 roky
Garantující katedra Katedra energetiky
Garant doc. Ing. Zbyszek Szeliga, Ph.D.
Oblasti vzdělávání (zaměření) Energetika
Klíčová slova provoz energetických zařízení
energetika
alternativní a obnovitelné zdroje energie
zdroje energie
ochrana životního prostředí
Zeptejte se nás Stáhnout popis v PDF Zaslat e-mailem Přihláška

Nevíte si rady?

Zeptejte se nás

Praktické rady naleznete na našich webových stránkách. Nenašli jste důležitou informaci k přihláškám nebo termínům? Máte specifickou otázku ke studiu, na kterou neznáte odpověď? Kontaktujte studijní oddělení.