Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Studijní program Umělecké slévárenství

O studijním programu

Přestože jsme součástí technické univerzity, v rámci tohoto tříletého bakalářského studia získáte možnost využít své výtvarné nadání. Po absolvování studijního programu se pak můžete uplatnit jako odborník při odlévání předmětů uměleckého i průmyslového designu. Ve výuce si osvojíte nejen tradiční postupy výroby uměleckých odlitků z kovů a jejich slitin, ale také se seznámíte s moderními technologiemi Rapid Prototyping. Celé studium je koncipováno jako vyvážená kombinace studia přírodovědných a humanitních oborů s materiálově-technologickými předměty a disciplínami zaměřenými na uměleckou tvorbu. Velký důraz je kladen zejména na praktickou výuku.
Umělecké slévárenství je zcela unikátním studijním programem a v rámci celé ČR jej můžete studovat pouze u nás na fakultě. Po jeho absolvování můžete plynule navázat na specializaci Slévárenské technologie v navazujícím magisterském studiu.

Studijní plány

Fakulta Fakulta materiálově-technologická
Typ studia bakalářské
Jazyk výuky čeština
Kód programu B0214A270001
Název programu Umělecké slévárenství
Standardní délka studia 3 roky
Garantující katedra Katedra metalurgických technologií
Garant doc. Ing. Petr Lichý, Ph.D.
Oblasti vzdělávání (zaměření) Strojírenství, technologie a materiály
Klíčová slova výroba odlitků
umělecké slévárenství
Zeptejte se nás Stáhnout popis v PDF Zaslat e-mailem Přihláška

Nevíte si rady?

Zeptejte se nás

Praktické rady naleznete na našich webových stránkách. Nenašli jste důležitou informaci k přihláškám nebo termínům? Máte specifickou otázku ke studiu, na kterou neznáte odpověď? Kontaktujte studijní oddělení.