Univerzita ale dále otevírá druhé kolo přijímacího řízení, a to zejména kvůli nenaplněným kapacitám u některých studijních programů. Největší zájem tradičně panuje o obory jako ekonomika a management nebo marketing (Ekonomická fakulta), informatika (Fakulta elektrotechniky a informatiky), stavební inženýrství (Fakulta stavební) či strojírenství (Fakulta strojní). Zvýšený zájem je patrný napříč všemi stupni studia – od bakalářských programů až po navazující magisterské a doktorské.
„Studentům se snažíme nabídnout nejen kvalitní vzdělání, ale také moderní a inspirativní prostředí. V letošním akademickém roce jsme otevřeli novou budovu Ekonomické fakulty přímo v univerzitním kampusu a do budoucna zde vyroste také centrum CPIT TL4, které bude vybaveno špičkovými laboratořemi pro testování autonomního řízení a robotických systémů,“ uvedl rektor VŠB-TUO prof. Václav Snášel.
Univerzita zůstává v pravidelném kontaktu se středoškolskými studenty, kterým nabízí exkurze, Dny otevřených dveří a komentované prohlídky kampusu. O ty je každoročně velký zájem – i letos byly všechny termíny zcela zaplněny. VŠB-TUO dlouhodobě staví na praktickém uplatnění svých absolventů, což potvrzuje i silná poptávka ze strany zaměstnavatelů. „O naše absolventy je velký zájem. Na veletrhu pracovních příležitostí Kariéra+, který se letos konal v březnu, jsme přivítali více než 100 firem a 3 300 návštěvníků,“ doplnil rektor Snášel. Veškeré informace týkající se studijní nabídky i termínů pro další kola přijímacího řízení jsou uvedena na webu univerzity.
Univerzita letos navíc potřetí v řadě zvítězila v prestižní anketě Škola doporučená zaměstnavateli, čímž potvrdila svou silnou pozici na trhu vysokoškolského vzdělávání a důvěru odborné veřejnosti ve své absolventy.