Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2012!

Na VŠB-Technické univerzitě Ostrava proběhne inaugurace nového rektora

1. února 2010 se své funkce rektora VŠB-Technické univerzity Ostrava ujímá prof. Ing. Ivo Vondrák, CSc., který byl zvolen Akademickým senátem v říjnu loňského roku a do funkce rektora jmenován prezidentem republiky 14. ledna 2010. Slavnostní inaugurace nového rektora proběhne za účasti prezidenta České republiky Václava Klause 1. února 2010 od 10:00 hodin v Aule VŠB-TUO v Ostravě-Porubě.

Čtvrtá největší vysoká škola v České republice v tento den uskuteční inauguraci nejen nového rektora, ale také prorektorů a děkanů pěti fakult, na kterých v závěru loňského roku proběhly volby. Čtveřici stávajících prorektorů doplní prorektor pro vnější vztahy prof. MVDr. Petr Klement, Ph.D., který nahradí odstupujícího prorektora doc. Dr. Ing. Vladimíra Keba.

Fakulta stavební si do svého vedení zvolila ženu, její děkankou se od 1. února 2010 stává doc. Ing. Darja Skulinová Kubečková, Ph.D. Fakulta bezpečnostního inženýrství si do funkce děkana zvolila doc. Dr. Ing. Miloše Kvarčáka a Fakulta elektrotechniky a informatiky prof. RNDr. Václava Snášela, CSc. Děkani Hornicko-geologické fakulty a Fakulty metalurgie a materiálového inženýrství byli zvoleni do druhého funkčního období.

Nový rektor, prorektoři a děkani jsou zvoleni na čtyři roky, jejich mandát tak vyprší 31. ledna 2014.

Vloženo: 27. 1. 2010