Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2012!

Majáles - svátek radostí studentského života

Ve středu dne 5. května 2010 pořádá Stavovská Unie Studentů Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava již 15. ročník akce Majáles VŠB-TUO. Tento ročník se bude konat pod záštitou rektora VŠB-TUO prof. Ing. Ivo Vondráka, CSc., a za podpory Statutárního města Ostrava. Majáles VŠB-TUO je již mnoho let největší studentskou akcí v Moravskoslezském kraji. Je tomu tak nejen díky kvalitnímu programu akce a silnému zázemí, které má pořadatelský tým studentů z mateřské univerzity, ale také díky podpoře významných osobností, které Majáles VŠB-TU Ostrava navštěvují.

Majáles bude zahájen v 9:00 hodin u kruhového objezdu na Hlavní třídě v Ostravě – Porubě srazem rozličných majálesových masek, studentů a pozvaných hostů. Z Hlavní třídy vyjde v 10:30 hodin průvod masek, mažoretek, ale i studentů v tradičním báňském oděvu – kytlích. Do kroku jim bude hrát oblíbená dechová kapela Kobeřanka. Celý průvod se bude ubírat směrem k areálu kolejí VŠB-TUO, kde proběhne korunovace nového krále Majálesu VŠB-TUO a studenty pozdraví představitelé univerzity a významní partneři akce.

Program letošního ročníku Majálesu VŠB-TUO 2010 je rozšířen o výstavu fotografií s názvem „Studenti a jejich aktivity“, která bude umístěna v Galerii VŠB-TU Ostrava po celý květen a představí fotografie z minulých ročníků akce Majáles a také z činnosti SUS a SK-AS VŠB-TUO.

Významným aspektem Majálesu VŠB-TUO je skutečnost, že akce je organizována výhradně studenty VŠB-TUO a že na ni dosud nebylo zavedeno vstupné. Vstupné je tedy zdarma. Prezident Stavovské Unie Studentů VŠB-TUO Ing. Jiří Petrů uvedl: „Majáles je studentským svátkem, svátkem radostí studentského života se vším, co k tomu patří. Jsme právem hrdí na to, že jsme dokázali zachovat tradiční charakter této akce, a že jsme se nevydali cestou přeměny studentské kulturní akce na komerční festival, kde studenti jsou jen pouhými platícími diváky bez možnosti podílet se na přípravě akce. Náš Majáles je od začátku do konce připraven studenty pro studenty. Studenti se podílí na výběru kapel, výběru občerstvení, výběru atrakcí, studenti sami pracují při fyzické organizaci Majálesu.“

Program akce:

MAIN STAGE (areál kolejí VŠB-TUO)

9:00 – 11:30 hod První série kapel

11:30 - 12:00 hod Vyhlášení nejlepší masky a vyhlášení krále Majálesu VŠB-TUO 2010

12:00 - 01:00 hod Druhá série kapel

ELECTRONIC STAGE (areál kolejí VŠB-TUO)

10:00 - 01:00 hod Alternativní scéna

STAGE MAIN STREET (kruhový objezd Hlavní třída Ostrava Poruba)

9:00 - 10:30 hod Vystoupení mažoretek s doprovodem dechové hudby

10:30 hod Průvod majálesových masek a studentů, v čele s koňským spřežením s odstupujícím králem a budoucím králem Majálesu VŠB-TUO 2010

Vloženo: 12. 4. 2010