Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2012!

Majáles na „báňské“ startuje letos popatnácté!

Již ve středu 5. května 2010 proběhne na třetí největší vysoké škole v ČR - VŠB-TU Ostrava Majáles.

Tradiční studentskou slavnost pořádá Stavovská Unie Studentů již popatnácté. Ten letošní ročník se  bude konat pod záštitou rektora VŠB-TUO prof. Ing. Ivo Vondráka, CSc., a za podpory Statutárního města Ostrava. Majáles VŠB-TUO je již mnoho let největší studentskou akcí v Moravskoslezském kraji. Je tomu tak nejen díky kvalitnímu programu akce a silnému zázemí, které má pořadatelský tým studentů z mateřské univerzity, ale také díky podpoře významných osobností, které Majáles VŠB-TU Ostrava navštěvují. Celou akci si studenti organizují sami a vstup na Majáles je pro všechny účastníky zdarma.

Majáles startuje v 9:00 hodin u kruhového objezdu na Hlavní třídě v Ostravě – Porubě srazem rozličných majálesových masek, studentů a pozvaných hostů. Z Hlavní třídy vyjde v 10:30 hodin průvod masek, mažoretek, ale i studentů v tradičním báňském oděvu – kytlích. Do kroku jim bude hrát oblíbená dechová kapela Kobeřanka. Celý průvod se bude ubírat směrem k areálu kolejí VŠB-TUO, kde proběhne korunovace nového krále Majálesu VŠB-TUO a studenty pozdraví představitelé univerzity a významní partneři akce.

Program akce:

MAIN STAGE (areál kolejí VŠB-TUO)

9:00 – 11:30 hod První série kapel

11:30 - 12:00 hod Vyhlášení nejlepší masky a vyhlášení krále Majálesu VŠB-TUO 2010

12:00 - 01:00 hod Druhá série kapel

ELECTRONIC STAGE (areál kolejí VŠB-TUO)

10:00 - 01:00 hod Alternativní scéna

STAGE MAIN STREET (kruhový objezd Hlavní třída Ostrava Poruba)

9:00 - 10:30 hod Vystoupení mažoretek s doprovodem dechové hudby

10:30 hod Průvod majálesových masek a studentů, v čele s koňským spřežením s odstupujícím králem a budoucím králem Majálesu VŠB-TUO 2010

Vloženo: 3. 5. 2010