Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2010!

Studentský život ve fotografiích

Od pondělí 3. května 2010 je v Galerii VŠB-TU Ostrava v Ostravě- Porubě zpřístupněna výstava „Studenti a jejich aktivity“.

Představuje fotografie z nejvýznamnějších studentských akcí, které jsou na univerzitě pravidelně pořádány. Výstavu pořádá Stavovská Unie studentů společně se Studentskou komorou Akademického senátu VŠB-TU Ostrava.

Nejznámější z pořádaných akcí je bezesporu Majáles, ale představeny budou i fotografie  z Gaudeamů, Kolejálesů, setkání studentů s vedením univerzity a z plesů. Lze zde spatřit i záběry z vyhlášení výsledků Báňské ligy, z doplňovacích voleb a z nejrůznějších zasedání či sportovních aktivit, výletů se zahraničními studenty a také z konferencí a seminářů. Tato výstava je malým předvojem pravého studentského svátku, kterým je právě Majáles. V letošním roce tento svátek připadne na středu 5. května 2010.

Na výstavě jsou k vidění fotografie ze všech výše jmenovaných akcí od roku 2003 do současnosti. Fotogalerie je doplněna stručnými texty a popisky a tak se studenti i návštěvníci výstavy dozví o aktivitách studentů celou řadu podrobností.

Výstava, která představuje studentský život, je v Galerii VŠB-TUO v Ostravě-Porubě zpřístupněna  zdarma až do 31. května 2010.

Vloženo: 10. 5. 2010