Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2012!

Poslední volná místa na letním soustředění mladých matematiků a fyziků!

Dlouholetá tradice

Bezmála padesátiletou tradicí se může pochlubit Letní soustředění mladých matematiků a fyziků, které každoročně pořádá Jednota českých matematiků a fyziků ve spolupráci s Katedrou matematiky a deskriptivní geometrie Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava. Přestože je soustředění určeno především řešitelům matematických a fyzikálních olympiád, přínosné je pro všechny středoškoláky, kteří by rádi uspěli při studiu na technické vysoké škole.

 

Týdenní soustředění proběhne od 1. července 2010 již tradičně na horách v Dolní Lomné u Jablunkova. Zájemce o matematiku a fyziku z řad středoškoláků nebo z vyšších ročníků základních škol z celé České republiky čeká kromě výuky zajímavých partií z matematiky a fyziky (4 hodiny denně) také turistika, sport, táborák, různé soutěže nebo jednodenní výlet. Přímo ve vyučovacím středisku se nachází bazén, sauna, posilovna a hřiště, nechybět bude ani kultura a zábava.

 

Vysoká škola báňská-Technická univerzita Ostrava každoročně zjišťuje nedostatečné znalosti z matematiky a fyziky u řady studentů prvních ročníků. Právě proto se podílí na organizaci Letního soustředění mladých matematiků a fyziků nebo organizuje přípravné kurzy matematiky, fyziky a chemie před zahájením prvního semestru.

Bližší informace a přihlášku naleznou zájemci na www.vsb.cz.

Vloženo: 17. 6. 2010
Kategorie:  Tiskové zprávy
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět