Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2012!

Studenti VŠB-TUO naučili Visual Studio „mluvit“ česky

Visual Studio je vývojové prostředí pro tvorbu softwarových aplikací. Pomocí nástroje Visual Studio tak vznikají aplikace pro různá odvětví lidské práce a to jak kancelářské či ekonomické, ale také pro internetové obchody a jiné.

Tým Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava pod vedením Ing. Jana Martinoviče, Ph.D., spolupracoval se společností Microsoft na lokalizaci jejich vývojového nástroje Visual Studio. Na tomto projektu pracovali studenti Fakulty elektrotechniky a informatiky a to jak bakalářských, tak magisterských studijních programů. Tito studenti tak naučili Visual Studio „mluvit“ česky. Díky tomuto projektu tak angličtina nebude překážkou pro začínající programátory, kteří se s tímto jazykem dříve nesetkali.

„Lokalizace aplikace Visual Studio 2010 je výsledkem spolupráce společnosti Microsoft s naší Fakultou elektrotechniky a informatiky. Přínosná bude především pro začínající vývojáře, kterým umožní pracovat s vývojovým prostředím v rodném jazyce a soustředit se tak plně na aktuálně řešený problém“, říká Jan Martinovič, hlavní řešitel projektu z VŠB-TUO.

Vloženo: 6. 8. 2010