Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2012!

Kouzlo všednosti v Galerii VŠB-TUO

Od pondělí 16. srpna 2010 je v Galerii Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava zpřístupněna výstava obrazů ostravského autora Václava Vrby. K vidění je zde 29 obrazů, které nabízí 29 příběhů pod názvem „Kouzlo všednosti“.

Václav Vrba ve svých dílech usiluje o vyšší etiku života, dnes nežádoucí, ale tolik potřebnou. Motivem jeho obrazů je rodina a její vztah k bližním, ke zvířatům a k přírodě. Vrba ve svých obrazech poskytuje čitelné a opravdové řešení pro člověka, žijícího normální život.

Absolvent Vyšší umělecko-průmyslové školy v Praze se kromě malby věnuje i sakrální architektuře a interiérům kostelů. Na svém kontě má již celou řadu výstav. Ta v Galerii VŠB-TUO nabízí 29 příběhů na barevných, zdánlivě naivních obrazech.  „Chtěl bych, aby lidé mé obrazy nejen viděli, ale aby je dokázali i prožít a tak si z nich taky něco odnesli do svého podvědomí,“ říká o svých dílech autor.

Výstava „Kouzlo všednosti“ v Galerii VŠB-TUO v Ostravě-Porubě potrvá až do 17. září 2010. Výstava je zpřístupněna denně od 8:00 do 17:00 hodin a vstup do galerie je zdarma.

Vloženo: 11. 8. 2010