Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2012!

Výstava „NA LANĚ“ v Galerii VŠB-TUO

V pondělí 20. září 2010 zahajuje v Galerii VŠB-TUO výstava „NA LANĚ“, která mapuje padesátiletou historii horolezeckého oddílu START z Ostravy-Poruby. Padesátka vystavených fotografií se však nesoustředí jen na adrenalinové situace, špičkové sportovní výkony a úchvatné přírodní scenérie.

Horolezecký oddíl START vznikl v roce 1960 jako součást Tělovýchovné jednoty Start Ostrava-Poruba z podnětu manželů Zdeňka a Jarky Vlčových.

Ke kulatému výročí bylo vydáno DVD, přinášející střípky z historie a několik set fotografií, k historii oddílu vyšel také již třetí Almanach a vznikla také fotografická výstava „Na laně“. Fotografie různého stáří a kvality dovolují návštěvníkům nahlédnout do tváří několika lezeckých generací. Uveřejněné fotografie jsou především soukromou výpovědí o lidech, kteří byli či stále jsou součástí oddílu. Soukromé okamžiky zachycující přátelství „ostravaku“, kteří se setkávali a setkávají ve skalách, v horách, na dovolených, zkrátka tam, kde jim bylo a je dobře, přinášejí tedy něco, co vlastně hledáme všichni.

Možná některé záběry vyvolají v duchu otázky  – o čem to lezení vlastně je? O vztahu k přírodě? O kamarádství? O dobré kondici? O touze a vůli něco překonat?  Pokud někoho na fotografiích poznáte, zeptejte se ho.

Zajímavé fotografie, zachycující padesátiletou historii horolezeckého oddílu, jsou v Galerii VŠB-TUO k vidění až do 30. září 2010. Výstava je zpřístupněna denně od 8 do 17h.

Vloženo: 16. 9. 2010
Kategorie:  Tiskové zprávy
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět