Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2012!

Sedm dní v Provence ve fotografiích

Výstava představuje soubor fotografií, které vznikly v průběhu fotografické expedice tvůrčí skupiny čtyř fotografů Ostravského fotoklubu, z nichž jedním je pedagog VŠB-TU Ostrava - Miroslav Pokorný. Spolu s ním svoje snímky představují fotografové František Havlíček, Karel Macura a Eduard Pašek.

Jihofrancouzská Provence se těší zájmu turistů a fotografů dlouhodobě. Není proto divu, že i čtyři představení autoři podlehli jejímu kouzlu a v květnu 2010 se autem vypravili na cestu, která trvala deset dní a přinesla v sedmi dnech 900km cestování po jihu Francie od Arles a Avignonu, malebnou oblastí provensálských rovin a kopců až po Verdonský kaňon. Paleta inspirací a námětů je zde nepřeberná. Levandulová pole, malebné a neopakovatelně srdečné vesničky plné fotogenických staveb, kavárniček a uměleckých galerií, zajímavé typy lidí, jedinečné roviny delty ústí řeky Rhony v Gordes a nakonec i místa spojená s životem a dílem takových umělců, jako byli Vincent van Gogh či Paul Gauguin – to všechno bylo námětem množství snímků, z nichž výběr autoři na této výstavě prezentují.

 

Návštěvníci výstavy, kteří Provence znají, si její krásu připomenou, ti ostatní nechť se brzy vypraví ji sami vychutnat osobně.           

 

Vernisáž výstavy se koná v Galerii VŠB-TU dne 3.1.2011 v 17hod, výstavu si můžete prohlédnout až do 28.1.2011 v době od 8hod do 17hod. Vstup do galerie v budově rektorátu VŠB-TUO je zdarma.

 

Vloženo: 3. 1. 2011
Kategorie:  Tiskové zprávy
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět