Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2012!

Výstava ART 2010 v galerii VŠB-TUO

Výstava výtvarných prací studentů Střední školy uměleckých řemesel z Ostravy je průřezem studijních oborů školy jako jsou Propagační grafika, Vědecká kresba a ilustrace a Modelářství a návrhářství oděvů. Vystaveny jsou především figurální kresby z praktických cvičení, kde se studenti učí jasně formulovat výtvarnou myšlenku

Střední škola uměleckých řemesel, s.r.o. zahájila svou činnost v Ostravě v roce 1994 a první absolventi opustili školu v roce 1998 již s výraznými úspěchy ve svém oboru. Škola si klade za cíl vytvoření atmosféry důvěry a vzájemného respektu mezi studentem a učiteli.

Absolvent studijního oboru je připravován tak, aby se u něj vytvořily předpoklady pro kvalifikovaný výkon činností v příslušné oblasti výtvarné tvorby. Důraz je kladen na vzdělávání v kontextu široce pojímaného občanství a tedy obecně přijímané kvality člověka důležité pro jeho uplatnění ve společnosti. Přitom je akcentována osobnost žáka, orientace na jeho životní adaptabilitu, na přípravu k práci v podmínkách rychle se měnící společnosti a současně i přípravu k životu v harmonii s prostředím, s okolním světem i se sebou.

Výstava s názvem ART 2010 představuje výtvarná díla studentů, která svým pojetím a škálou barev jistě zaujmou nejen starší kolegy z technické vysoké školy, ale i širokou veřejnost.

Výstava ART 2010 je zpřístupněna od 31. ledna do 28. února 2011 v galerii VŠB-TUO v Ostravě-Porubě. Vstup do galerie je zdarma.

 

Vloženo: 31. 1. 2011
Kategorie:  Tiskové zprávy
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět