Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2012!

„Hledání“ Jany Dědochové v galerii VŠB-TUO

Od pondělí 4. dubna 2011 jsou v galerii VŠB-TUO k vidění obrazy ostravské malířky Jany Dědochové. Pod názvem Hledání se skrývá řada děl, které lze rozdělit do tří témat: dětské, přírodní a nadčasové. Autorčino vnímaní světa a barev je netradiční a velmi kreativní, ostatně jako autorka sama.

Jana Dědochová je absolventkou UMPRUM v Brně u Ing. arch. Olgy Drápalové. U jejích obrazů s dětskou tématikou vidíme čistou neposkvrněnou dětskou duši, která nahlíží na takové zázraky jako je duha, kolibřík, na věci, které považujeme za samozřejmost
a neuvědomujeme si, že jsou vlastně zázrakem bytí.

U obrazů s tématikou přírody spatřujeme různé sluneční erupce, výlevné magma a vůbec přírodní živly v jejich nepředstavitelně obrovské síle, tak jak je můžeme vidět v přírodě nebo na odborných fotkách.

Poslední skupinu výstavy tvoří obrazy s nadčasovou tématikou a s poetickými názvy jako Počítaní oveček, Anděl v peří, Síla, Jak nahoře tak dole.

Okrajově se autorka věnuje malbě na hedvábí formou akvarelu s fixací barvy nad párou. Obrazy, šperky a malbu na hedvábí lze taktéž vidět na webových stránkách www.oilpaintjane.cz .

„Chci a věřím, že každý návštěvník výstavy si v mých obrazech najde něco, co je mu blízké a co ho oslovuje", říká Jana Dědochová.

Výstava obrazů „Hledání"Jany Dědochové v galerii VŠB-TUO je zpřístupněna od 4. dubna do 29. dubna 2011. Vstup do galerie je zdarma.

Vloženo: 31. 3. 2011
Kategorie:  Tiskové zprávy
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět