Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2012!

Majáles letos pošestnácté

Ve středu 4. května 2011 se uskuteční již 16. ročník Majálesu VŠB-TUO 2011, který tradičně pořádá Stavovská unie studentů Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava. Majáles VŠB-TUO 2011 je velkou měrou, a to nejen finančně, podporován nejen VŠB-TUO, ale i Statutárním městem Ostrava. Záštitu nad celou akcí převzali rektor VŠB-TUO prof. Ing. Ivo Vondrák, CSc., a primátor Statutárního města Ostrava Ing. Petr Kajnar, MBA.

Letošní ročník je ve znamení mnoha změn. Majálesové dění se již nebude konat v areálu kolejí VŠB-TUO, jak tomu bylo v minulých letech. Novinkou je místo konání v areálu hypermarketu Globus v Ostravě-Plesné naproti Fakultě stavební VŠB-TUO, nikoliv v prostorách frekventovaného parkoviště hypermarketu Globus. Majáles VŠB-TUO 2011 je organizován studenty, zejména dopolední studentské majálesové dění. Prezident Stavovské unie Studentů VŠB-TUO Bc. Darek Bublík uvedl: „Majáles je velkým studentským svátkem, jsme rádi, že jsme zachovali vstup zdarma a že jsme se přímo podíleli na přípravě této studentské akce, na výběru kapel a zábavných atrakcí pro studenty". Majáles VŠB-TUO 2011 proběhne jako vždy za každého počasí.

Program Majálesu VŠB-TUO 2011 je již tradičně rozšířen o výstavu fotografií s názvem
„Studenti a jejich aktivity", která bude již potřetí umístněna v Galerii VŠB-TUO. Výstava bude probíhat celý květen 2011 a představí fotografie z minulých ročníků akce Majáles a rovněž zde budou k vidění fotografie z činnosti SUS a SK AS VŠB-TUO.

Celá akce začne majálesovým průvodem v 9:00 hod. u kruhového objezdu na Hlavní třídě v Ostravě-Porubě. Kočáry, ve kterých pojedou vedoucí představitelé naší univerzity, odstupující král Majálesu 2010 a král zanedlouho nově korunovaný, se spolu s mažoretkami a hudebníky v 10:30 hod. vydají na veselou cestu směrem k naší univerzitě. Neodmyslitelnou součástí průvodu budou i studenti v tradičním hornickém kroji - kytli - a studenti v nejrůznějších maskách. Při pochodu bude hrát oblíbená dechová kapela Kobeřanka.

Kolem 11.00 hod se očekává příchod průvodu k rektorátu VŠB-TUO, kde zábava zdaleka nekončí! Studentská komora Akademického senátu VŠB-TUO a představitelé VŠB-TUO vyberou nejlepší masku a ocení ji velmi zajímavou cenou. Nebude zde chybět ani korunovace nového krále Majálesu VŠB-TUO 2010, zdravice představitelů univerzity a významných partnerů.

Poté se průběh akce přesune k prostorám hypermarketu Globus, kde se postupně na pódiu hlavní stage představí kapely jako Marián 333, Rock n Roll band M. Woodmana, Šajtar, Kabát (revival), Polemic, Rytmus a Tina a na závěr Helax DJs Lowa, Daniell, LumX. Neopomenutelnou součástí bude alternativní scéna tzv. Electronic stage, kde vystoupí Line Up a další.

Bezpečnost a zázemí akce bude zajišťovat firma DK Production, dále bude posílena přeprava autobusy MHD Ostrava a.s., jak na místo akce, tak i po jejím skončení zpět.

Časový harmonogram akce:

STAGE MAIN STREET (kruhový objezd Hlavní třída, Ostrava-Poruba)
9:00 - 12:00
10:30 Průvod masek směr rektorát VŠB-TUO

MAIN STAGE

13:00 - 02:00

13:00 Šajtar 20:00 Kabát (revival)
14:30 Marián 333 22:00 Rytmus a Tina
16:00 Polemic 23:00 Helax DJs Lowa, Daniell, LumX
18:00 Rock n Roll band M. Woodmana

ELECTRONIC STAGE
13:00 - 02:00

ORBITH, DANNY BRIGHT, MARTIN STREED, DUNCAN GREY, ADAM CLOUD, CJ FOX, PIRI, D'SAFO, VANVEGA, Chicken, Marthiass, Pietro Bell, Marinos Caswell, Mike Frost.

Pro bližší informace kontaktujte níže uvedeného prezidenta SUS VŠB-TUO a zároveň i tiskového mluvčího, který je jako jediný oprávněn podávat oficiální vyjádření a informace k pořádání Majálesu VŠB-TUO 2011. Ostatní informace budou považovány za nepravdivé!

Více informací můžete získat zde: http://www.majales-vsb.cz/

Vloženo: 26. 4. 2011