Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2012!

„Průřez“ tvorbou Andreje Navrátila v Galerii VŠB-TUO

Od 11. července 2011 jsou v Galerii Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava k vidění obrazy Andreje Navrátila pod společným názvem „Průřez“. Ve svých obrazech autor představuje své vidění přírody, zejména květin, spatřit však můžete i celou řadu dalších motivů.

Amatérský malíř Andrej Navrátil je profesí elektromontér a svému koníčku se věnuje teprve dvanáct let. První obraz vznikl na základě sázky s kolegou. Jeho první výstava v galerii VŠB-TUO , na které představil své akvarely a oleje, sklidila veliký úspěch a všechny obrazy se prodaly. To jej podnítilo k další tvorbě a svému koníčku zůstal věrný dodnes. Andrej Navrátil je současně sběratelem minerálů a tak se tyto motivy objevují i na jeho aktuální výstavě. Andrej Navrátil jako zaměstnanec univerzity zůstává věrný školní galerii.

Výstava obrazů „Průřez" v Galerii VŠB-Technické univerzity Ostrava je zpřístupněna od 29. srpna 2011. Vstup do galerie je denně od 8:00 do 17:00 hodin zdarma.

Vloženo: 8. 7. 2011