Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2012!

Rozmary života v Galerii VŠB-TUO

Od 30. srpna 2011 je v Galerii Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava zpřístupněna výstava obrazů ostravského autora Václava Vrby. K vidění je zde 25 obrazů, které nabízí 25 příběhů pod názvem „Rozmary života“.

Václav Vrba se ve svých dílech snaží poodhalit svůj názor na život a sdělit návštěvníkům výstavy své východisko z bezútěšnosti, kterou mnozí pociťují. Ukazuje, že život není jen konzum a televize, vytvářející závislosti. I bez nich je život plný pozoruhodností a šťastných okamžiků. Vrba ve svých obrazech poskytuje čitelné a opravdové řešení pro člověka, žijícího normální život.

Absolvent Vyšší umělecko-průmyslové školy v Praze se kromě malby věnuje i sakrální architektuře a interiérům kostelů. Na svém kontě má již celou řadu výstav. Ta v Galerii VŠB-TUO nabízí 25 příběhů na barevných, zdánlivě naivních obrazech. „Chtěl bych, aby lidé mé obrazy nejen viděli, ale aby je dokázali i prožít a tak si z nich taky něco odnesli do svého podvědomí," říká o svých dílech autor.

Výstava „Rozmary života" v Galerii VŠB-TUO v Ostravě-Porubě potrvá až do 30. září 2011. Výstava je zpřístupněna denně od 8:00 do 17:00 hodin a vstup do galerie je zdarma.

Vloženo: 26. 8. 2011
Kategorie:  Tiskové zprávy
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět