Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2014!

Fotografie z cest v Galerii VŠB-TUO

V roce 2011 vznikla v Ostravě tvůrčí skupina čtyř fotografů: Havlíček-Macura-Pašek-Pokorný s poněkud záhadným názvem Le Petit Chien. Jméno skupiny je příjemnou reminiscencí na jejich společnou fotografickou výpravu do francouzské Provence, které byla věnována výstava v Galerii VŠB-TUO v lednu minulého roku. Tři autoři této skupiny připravili na leden 2012 novou výstavu fotografií, tentokrát z oblasti své volné tvorby.

Karel Macura prezentuje soubor fotografií ze svého loňského cestování po Ukrajině, Eduard Pašek připravil soubor fotografií českých a slovenských krajin a Miroslav Pokorný vystavuje fotografie pořízené na řeckém ostrově Korfu.

Kolekce vystavených fotografií představuje výběr několika frekventovaných žánrů. Především jde o černobílý reportážní dokument, zachycující běžné či spíše unikátní postavy v jejich z nějakého důvodu zajímavých, nezvyklých nebo poutavých životních situacích. Fotografie krajiny vyžadují provedení barevné, které podtrhuje krajinné artefakty nebo nálady zachycené fotografem v pravý okamžik a na pravém místě. Dílem romantické a dílem bizarní zákoutí opuštěných a polorozpadlých vesniček v horách středomořských ostrovů jsou pak protikladem globalizovaným přímořským letoviskům s množstvím lidí a mnohdy přemrštěně vyumělkovaným hotelům a rekreačním objektům.

Fotografie z cest tří ostravských fotografů jsou v Galerii VŠB-TUO k vidění až do 27. ledna 2012.

Vloženo: 4. 1. 2012
Kategorie:  Tiskové zprávy
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět