Ta totiž dokazuje, že nezaměstnanost našich absolventů je srovnatelná s ostatními velkými vysokými školami v republice a to i přesto, že ležíme v regionu s vysokou nezaměstnaností. Zájemci o studium na VŠB-TUO si svou přihlášku ke studiu navíc mohou podat na většinu fakult až do konce dubna 2012.
„Nabízíme našim budoucím studentům a absolventům slušnou jistotu nalezení práce po skončení studia. To je určitě dobře a osobně jsem přesvědčen, že jsme v tomto neřekli ještě své poslední slovo. Koncem března jsme oficiálně ustavili Interní akreditační komisi. Ta by měla sehrát klíčovou roli z pohledu dalšího zajištění kvality a také z pohledu, jak více propojit výuku mezi fakultami. Tam máme ještě stále rezervy. Interdisciplinarita je téma dne a to platí i pro výuku na univerzitách. Nejen té naší", říká rektor VŠB-TUO Ivo Vondrák.
V připojené tabulce naleznete standardizovanou míru nezaměstnanosti na českých vysokých školách. Ta zohledňuje i region, ve kterém ta či ona univerzita působí a že jsme oproti Praze nebo Brnu znevýhodněni asi není třeba dlouze diskutovat. Je mnohem těžší sehnat práci v Ostravě, než kdekoliv jinde a zatím to do budoucna nevypadá o mnoho lépe.
„Mimochodem, ten lepší výhled je i na nás. Jak dokážeme využít budovaných výzkumných center a jak budeme schopni uchopit pojem kvality ve vzdělávání našich studentů. Čím budou lépe připraveni, tím budou šance našeho regionu vyšší", dodává Ivo Vondrák..
Jak je na diagramu vidět, nikde sloupce VŠB – Technické univerzity Ostrava nevystupují z řady a můžeme se srovnávat nejen s technickými vysokými školami, ale i s ostatními největšími univerzitami v České republice.