Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2013!

Ostravu čeká jedinečný Majáles

První květnovou středu, tedy 2. 5. 2012 čeká Ostravu největší majáles, který měla moravskoslezská metropole možnost v posledních letech zažít – Majáles Ostrava 2012. Areál Slezskoostravského hradu a Černé louky nabídne hned tři stage, takřka tři desítky umělců a hvězdy zvučných jmen.

Ostravské majálesy pořádají tradičně studenti dvou největších ostravských vysokých škol - Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava a Ostravské univerzity v Ostravě. Proto bylo v minulých letech možné setkat se se dvěma samostatnými majálesy; první z nich organizovala Stavovská unie studentů VŠB-TUO, druhý Stavovská unie studentů OU. Začátkem tohoto akademického roku se tyto dvě Unie spojily a vznikala Stavovská unie studentů Ostrava, ve které jsou studenti obou univerzit. Toto spojení bylo jedním z východisek pro vznik jednoho, společného Majálesu.
Vznik takto spojeného majálesu dává prostor pro širší možnosti celé akce. Kromě většího areálu je to především pestrost hudebních scén, bohatší doprovodný program a novinkou je také Klubová scéna.
Právě doprovodný program je jednou z věcí, které dělají ostravský majáles netypickým. Už měsíc před hlavním majálesovým dnem probíhají akce, jež mají nejen nabudit majálesovou náladu, ale také zpestřit dubnové dny například divadelními vystoupeními, sportovními turnaji, literární nocí či koncerty. Celý doprovodný program je zakončen v den samotného majálesu tradičním průvodem masek městem a slavnostním zahájením Majálesu.
To proběhne krátce po poledni v areálu Slezskoostravského hradu, kde bude zároveň první, hlavní stage. Na ní se představí řada známých jmen - Chinaski, N.O.H.A., UDG, Charlie Straight, Fast Food Orchestra a The Truth Is Out There.
Druhá, alternativní scéna nadchne především hudební pestrostí – Job Karma, Mindway, Skyline, Zylwar, Alfa Gospel Praises, Voila a Retro Jokers. Právě poslední jmenovaná kapela, Retro Jokers, je výhercem jedinečného projektu, který připravili organizátoři Majálesu, soutěže The University Band Contest. Ta dávala příležitost mladým, studentským kapelám, které se utkaly v několika semifinálových kolech, aby ve finále byla vybrána ta nejlepší. Právě ona pak získala jedinečnou možnost zahrát si na letošním ostravském majálesu.
Pro návštěvníky, kteří dávají před pop-rokovými melodiemi přednost elektronice a d´n´b je připravena třetí, elektronická stage, která se bude nacházet v areálu Černé louky. Na třetí scéně se vystřídá více jak desítka zkušených Djů, mezi které budou patřit např. L-PLUS, SUBJEKT LOST, X-MORPH, KMIN, SQADRA či EKLEKTIK FLUIDUM.
Příjemnou novinkou letošního majálesu bude i Klubová scéna. Ta nabídne hudební pokračování Majálesu hned v pěti ostravských klubech – Barrák, Marley, Cooltour, Plán B, Malebo – a to až do ranních hodin. I v rámci Klubové scény si mohou posluchači vybrat z nejrůznějších žánrů. Představí se dvacítka umělců, mezi které bude patřit například Sunshine, Evolution Dejavu nebo Apatheia.

Vloženo: 23. 4. 2012