Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2013!

Beskydy očima Michala Šofera

V pondělí 3. září 2012 zahajuje v galerii Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava výstava „Krajina Moravských Beskyd“ mladého fotografa Michala Šofera.

Michal Šofer se narodil se roku 1984 v Opavě, celý svůj dosavadní život prožil v Hlučíně. Po absolvování Gymnázia v Hlučíně vystudoval na Fakultě strojní VŠB-TUO obor aplikovaná mechanika, který jej oslovil natolik, že v jeho studiu pokračuje v rámci doktorského studijního programu. Zájem o fotografii jej doprovází již od útlého mládí. Aktivně začíná fotografovat v roce 2006, o rok později svou tvorbu zaměřuje na krajinářskou fotografii Hlučínska a později také Beskyd, které se staly nejen hlavním tématem jeho tvorby, ale také jeho novým domovem. Ve svých fotografiích se snaží zachytit jedinečnou krásu především Moravských a centrálních Beskyd a jejich okolí

„Beskydy mne fascinovaly již od útlého mládí, tehdy jsem se však o fotografii příliš nezajímal. Zlom přišel v roce 2006, kdy započaly mé první kroky ke krajinářské fotografii, a to v začátcích zejména v krajině mého rodiště – Hlučínska. Později jsem se však začal orientovat na krajinu Beskyd, která v současné tvoří dominantní část mé tvorby a je navíc mým novým domovem. Beskydy mě přitahují zejména svou, relativně velkou, diverzitou krajinných prvků. Ve své tvorbě se soustřeďuji především na Moravské Beskydy, které jsou dle mého názoru nejvíce fotogenické. Výstava se věnuje známým i méně známým místům Moravských Beskyd, která jsou divákovi reprezentována prostřednictvím velkoformátových fotografií, říká o své výstavě autor.."

Výstava „Krajina Moravských Beskyd potrvá v galerii VŠB-TUO až do 27. září 2012. Vstup do galerie je zdarma.

Vloženo: 29. 8. 2012
Kategorie:  Tiskové zprávy
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět