Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2013!

Výstava „Souzvuk s přírodou“ v galerii VŠB-TUO

Od pondělí 1. října 2012 si mohou návštěvníci galerie VŠB - TU Ostrava v Ostravě-Porubě prohlédnout výstavu obrazů s poetickým názvem „Souzvuk s přírodou“. Dvojice ostravských autorů Alena Světlíková a Ludvík Kubečka zde prezentují své olejomalby, ztvárňující současné reálie, viděné citlivým okem malíře.

Z celé škály výtvarných témat na výstavě uvidíme především krajiny a kytice. Obrazy krajin, malované výhradně v plenéru, nám přibližují místa, často i v okolí Ostravy, kde je dosud příroda nedotčena negativním zásahem člověka. Jsou to lokality, kam mnoho lidí nezavítá, které mají své kouzlo a čekají na vnímavé oko pozorovatele. Obrazy kytic jdou ruku v ruce s krajinami, neboť kvítí mnohdy pochází z polí a z luk malovaných krajin. Jsou dokladem úchvatné krásy naší i té nejobyčejnější flóry.

Absolvent VUT Brno Ludvík Kubečka se výtvarné činnosti věnuje jako dlouholetý člen výtvarné skupiny GAMA. Kreslířské základy získal již na základní škole a další výtvarné vzdělávání následovalo na SPŠ stavební v Opavě a následně na stavební fakultě pod vedením prof. Košutka. Volný výtvarný projev dále rozvíjí pod vedením známých ostravských osobností. V malbě u malíře p. Zahela, v kresbě u grafika a sochaře p. Domitera.

Alena Světlíková spatřuje prvopočátky své tvorby v obdivu ke krajině a k přírodě vůbec. Autorka se zabývá především olejomalbou a citlivě zpodobňuje krajiny a především pak květiny a kytice.

Stejně jako Ludvík Kubečka je členkou výtvarné skupiny GAMA.

Oba autoři vystavují společně již poněkolikáté, neboť mají podobné vidění okolního světa a přírody.Obojí témata v provedení autorů vystavených obrazů jsou připomenutím, že i v naší hektické, uspěchané době existují místa a věci v přírodě, která pohladí po duši a připomenou svoji jednoduchou krásu.

Výstavu „Souzvuk s přírodou" můžete navštívit v Galerii VŠB-TUO, tř.17. listopadu 15 v Ostravě-Porubě denně od 8.00 do 17.00 hodin. Vstup do galerie je zdarma. Výstava je zpřístupněna do 30. října 2012.

Vloženo: 27. 9. 2012
Kategorie:  Tiskové zprávy
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět