Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2013!

Student VŠB-TUO oceněn za bezpečnou dětskou sedačku!

Student Fakulty metalurgie a materiálového inženýrství VŠB-TUO Josef Hlinka zvítězil se svým projektem v kategorii jednotlivců v soutěži SUPERVLÁKNA 2012. Jeho projekt bezpečné dětské sedačky s využitím vlákna Kevlar byl oceněn i expertní porotou soutěže.

Hlavním cílem soutěže Supervlákna bylo poskytnout studentům technických oborů příležitost k získání nových dovedností, které jim umožní úspěšně rozvíjet odborný i kariérní potenciál, a zároveň se setkat s výraznými osobnostmi z oblasti řízení a managementu.

Podstatné bylo také povzbuzení studentů v jejich inovativním myšlení s cílem naučit je komunikovat své nápady se zbytkem světa. Do soutěže se tak přihlásilo 39 studentů ze 7 českých univerzit, z nichž potom nejlepší 4 týmy prezentovaly své projekty před porotou.

V kategorii jednotlivců zvítězil Josef Hlinka z Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava s projektem bezpečných dětských sedaček s využitím vláken Kevlar. Současně s touto cenou mu byla udělena i cena expertní poroty.

„Soutěž mi přinesla spoustu nových zkušeností a musím říct, že ti, co se do ní nepřihlásili, udělali chybu, protože to opravdu stálo za to," zhodnotil projekt Supervlákna 2012 Josef Hlinka. Ve své vítězné práci se věnoval dětským sedačkám, při jejichž konstrukci vyztužil vlákna na bázi technologie Kevlar. „Chtěl jsem zajistit především vyšší bezpečnost cestujících, protože některé sedačky, které jsou v současnosti na trhu, nejpřísnější kritéria nesplňují. Studuji na Fakultě metalurgie a materiálového inženýrství obor Technické materiály. To mi dalo dobrý základ teoretických znalostí, které jsem při tvorbě projektu mohl použít. Samotná soutěž mi pak přinesla i nové praktické zkušenosti z oblasti designování vlastního výrobku", doplňuje Josef Hlinka.

V rámci soutěže byly připraveny i praktické tréninky prezentačních dovedností, workshopy o efektivních inovacích v podnikatelském sektoru a speciální semináře. Byl nabídnut i program mentoringu, který propojil účastníky projektu se studenty a absolventy exekutivních MBA programů.

Společnost DuPont soutěž připravila ve spolupráci s nejlépe hodnocenou manažerskou školou ve střední Evropě, Joseph M. Katz Graduate School of Business - University of Pittsburgh, a prestižní školící organizaci, The Academy, PwC. Úkolem soutěžících bylo nalézt nejinovativnější řešení využití aramidových vláken, Nomex® a Kevlar®, a zpracovat studii proveditelnosti v anglickém jazyce. Studenti mohli soutěžit jednotlivě, a nebo v týmu.

Zakončení soutěže spolu s vyhlášením vítězů proběhlo v rámci slavnostního večera ve čtvrtek 27. září 2012 v budově PwC v Praze. Do finále postoupily celkem 4 projekty od studentů z Vysoké školy chemicko-technologické v Praze, Technické univerzity v Liberci a Vysoké školy báňské – Technické univerzity v Ostravě.

Vloženo: 18. 10. 2012