Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2013!

DOLOMITY v galerii VŠB-TUO

Od 3. prosince 2012 je v galerii Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava zpřístupněna výstava fotografií havířovského amatérského fotografa Kamila Übelauera. Výstava má název DOLOMITY a k vidění je celkem 24 fotoobrazů pořízených autorem během jeho třech po sobě jdoucích podzimních výprav do této atraktivní lokality.

Kamil Übelauer se fotografování věnuje od roku 2005, od roku 2010 je členem Fotoklubu Havířov. Od prvopočátku se jeho volná tvorba zaměřuje na krajinu a hory. Ve svých fotografiích se snaží o zachycení krajinných a horských scenérií v zajímavých atmosférických a klimatických podmínkách.

Tvoří nejen v blízkém okolí svého bydliště, ale cíleně se vydává i do vybraných lokalit nejen v tuzemsku, ale velmi často i za hranicemi naší země. Mezi jeho oblíbené lokality patří hory a skalní útvary Slovenska. Italské Dolomity jsou ale podle jeho slov srdeční záležitostí. „První cestou do tohoto horského ráje v roce 2010 jsem byl doslova nadšen a ani po letošní třetí cestě mě to nadšení ještě neopustilo. Fotografovat nádherné scenérie desítek rozmanitých horských masívů se tam dá prakticky odkudkoliv a když se tam navíc člověk vydá v podzimním čase, kdy se příroda halí do neuvěřitelné palety barev a turistický ruch je prakticky na nule, zažije často velmi silné a emotivní okamžiky." říká autor.

Kamil Übelauer pořádal v letošním roce již dvě autorské výstavy, s jeho tvorbou se můžete blíže seznámit na jeho webu www.ubefoto.cz.

Výstava DOLOMITY v galerii VŠB-TUO v Ostravě-Porubě potrvá do 21. prosince 2012. Zpřístupněna je denně v době od 8 do 17 hodin, vstup je zdarma.

Vloženo: 28. 11. 2012