Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2013!

VŠB-TUO vybuduje v Ostravě první univerzitní mateřskou školu

V průběhu prosince začne v porubském kampusu VŠB-TUO stavba první univerzitní mateřské školy v Ostravě s kapacitou pro 50 dětí. Školka bude určena převážně dětem zaměstnanců a také studentů Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava. Univerzita se tak zařadí mezi další vysoké školy v ČR, které již svou mateřskou školku mají.

Stavba školky by měla být dokončena v průběhu jara příštího roku, s provozem se počítá od září. Dětem se dostane klasické nabídky aktivit předškolního vzdělávání, které budou doplněny zájmovými kroužky úzce navázanými na činnosti univerzity. Provozní doba mateřské školy bude upravena podle potřeb rodičů tak, aby vyhovovala jejich pracovní době.

Myšlenka vybudovat univerzitní mateřskou školu vznikla již v roce 2009, teprve nyní dochází k její realizaci i díky tomu, že škola získala podporu z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost. Cílem celého projektu je umožnit zaměstnancům VŠB-TUO dřívější návrat z rodičovské dovolené, snadné propojení rodinného a profesního života a studentům dá možnost dostudování v případě založení rodiny v průběhu studia. O umístění dětí ve školce je již teď enormní zájem, po průzkumu mezi zaměstnanci jej projevilo více než 200 rodičů.

VŠB-TUO získala podporu pro projekt s názvem Řešení problematiky rovných příležitostí na VŠB-TUO, včetně vybudovaní univerzitní mateřské školy" z Operačního programu EU Lidské zdroje a zaměstnanost. Díky této dotaci bude moct vybavit prostory školky a nabídne první školní rok výuky v mateřské škola zdarma.

Vloženo: 6. 12. 2012