Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2014!

Fotografie z Bretaně v galerii VŠB-TUO

V roce 2011 vznikla v Ostravě tvůrčí skupina čtyř fotografů: Havlíček-Macura-Pašek-Pokorný s poněkud záhadným názvem Le Petit Chien. Jméno skupiny je příjemnou reminiscencí na jejich společnou fotografickou výpravu do francouzské Provence, které byla věnována výstava v Galerii VŠB-TUO v lednu 2011. Autoři této skupiny připravili na leden 2013 novou výstavu fotografií, tentokrát ze své cesty po francouzské Bretani.

Navštívit Bretaň, nejzápadnější část Evropy, znamená z Ostravy ujet asi 5000 km. Kam jet nejdříve, čím začít, co nevynechat - takové otázky se našim fotografům honily hlavou při návrhu cesty. Museli vidět Mont-St-Michel - klášterní areál na skále při přílivu obklopené mořem, Saint Malo - město na konci války téměř zcela zničené a později podle původních plánů obnovené, zajít na Point du Raz v kraji Finistere, což v bretonštině znamená „na konci světa" a řadu dalších. Nejde vyjmenovat všechna kouzelná místa, města, vesničky a přitom nezapomenout na nějaká jiná. První cesta asi každého zavede na místa nejznámější - málokdo bude chtít vynechat třeba Pobřeží růžových skal, ale časem dojde i na místa méně známá a přitom stejnou krásu nabízející - rybářské vesničky či malebné kouty vnitrozemí. Bretaň je možno navštěvovat, ne jen navštívit a pořád budou místa, která stojí za to shlédnout.

„Viděli jsme mnohé a mnohé nám zůstalo skryto. Z toho prvního Vám přinášíme několik fotografií, kterými bychom Vám rádi trochu přiblížili tento krásný a svérázný kout Evropy," říká jeden z autorů výstavy František Havlíček.

Fotografie z cest po Bretani jsou v galerii VŠB-TUO k vidění až do 30. ledna 2013.

Vloženo: 2. 1. 2013
Kategorie:  Tiskové zprávy
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět